Życie w stylu eko: zdrowe odświeżacze powietrza do domu

Podziel się wiedzą!

Za oknem już widać pierwsze oznaki wiosny. Rośliny zaczynają kwitnąć, na gałązkach widać pąki liści, a co najważniejsze – dzień staje się dłuższy. Dlatego przedstawiamy Wam kilka ekologicznych sposobów na wprowadzenie nowych zapachów do mieszkania po zimowym śnie.

Odrobina egzotyki
Po zjedzeniu pomarańczy, grejpfrutów czy cytrusów skórki wylądowały w koszu? Teraz mamy dla Ciebie nowe zastosowanie w stylu eko. Potrzebny Ci będzie wosk, knot do świecy i garść suszonych ziół (np. lawendy). Do połówki skórki owocu wlej wosk z ziołami. Nie zapomnij na środku umieścić knota i świeczka gotowa.

Potpourri
To idealne rozwiązanie do Twojego domu lub na prezent. Wystarczy zmieszać ze sobą ulubione wysuszone zioła, owoce czy płatki kwiatów i umieścić je w ozdobnym (otwartym) naczyniu. Do kompozycji możesz dodać również różnego rodzaju szyszki oraz orzechy.

Zapachowa galaretka
Będzie potrzebne szklane naczynie, odrobina wody, olejek eteryczny i żelowe kulki do kwiatów. Do naczynia wsyp kulki, a następnie zalej wodą. Po ok. 6-8 godzinach odlej nadmiar wody. Następnie dodaj olejek eteryczny i wierzch przysłoń ozdobną siateczką (można kupić w kwiaciarni lub sklepie z dekoracjami). Co kilka dni uzupełniaj wodę i olejek by cieszyć się wydajnym i ekologicznym odświeżaczem powietrza.

Zapach Prowansji
Do tej pory zioła znajdowały zastosowanie tylko w kuchni? Następnym razem wykorzystaj pęczek ziół jako ekologiczny odświeżacz (np.  lawendę, rozmaryn czy nawet cząber) – zwiąż je sznurkiem i wstaw do ozdobnego wazonu, oczywiście po wcześniejszym wysuszeniu. Aromat ziół będzie Ci towarzyszył nawet poza sezonem, a Ty poczujesz się jak na południu Europy.

Moc kawy przez cały dzień
Wystarczy ozdobne naczynie, do które wsypiesz ziarna kawy. Na samym środku umieść świeczkę, może być zwykły „tea light”. Pod wypływem ciepła aromat kawy będzie Ci towarzyszył dopóki świeczka nie zgaśnie. 

 

Zapach lasu
Uwielbiasz spacery po parku lub lesie? Nie ma co się dziwić, taki sposób spędzania czasu doskonale odpręża i uspakaja, a to wszystko przez olejki eteryczne, które wydzielają drzewa. Wprowadź ten relaks do swoich czterech kątów w postaci ekologicznego odświeżacza domowej roboty. Zebrane szyszki  umieść w piekarniku na ok. 1 h w temp. 100 st. Przez ten czas szyszki wyschną i otworzą się. Następnie pozostaw szyszki do wystygnięcia. Teraz potrzebować będziesz woreczek (np. z juty) oraz olejek eteryczny. Włóż szyszki do woreczka i dodaj kilka kropli olejku. Całość zawiąż i spryskaj wodą. Poczujesz się jak w lesie! ❅

Podziel się wiedzą!