Zdrowotne fakty o srebrze i złocie!

Podziel się wiedzą!

Srebro i złoto to tylko biżuteria? Nic bardziej mylnego! Te szlachetne pierwiastki  potrafią  zabijać drobnoustroje,  pielęgnować  oraz regenerować. Poznaj ich możliwości!

Sekret tkwi w nanotechnologii. Co to takiego? Jej celem jest wykorzystanie tzw. nanocząsteczek, by wesprzeć funkcjonowanie organizmu. Efektem jest buteleczka z zawiesiną, czyli roztworem wody destylowanej z zatopionymi drobinami. W produkcji specjalistycznych preparatów wykorzystywane są metale, w tym srebro oraz złoto. Jak się okazuje – te dwa pierwiastki potrafią nie tylko podkreślić urok osobisty, ale i wpłynąć na poprawę zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów, jednak nie wszystkie są godne polecenia. Czym się kierować? Warto wybierać te, które charakteryzują się znikomym stopniem zanieczyszczenia. Bardzo ważny jest również kształt samych cząsteczek. Kuliste oddziałują niewielką powierzchnią, dlatego są mniej skuteczne. To zupełnie tak, jakby położyć kulę bilardową na stole – styka się z blatem niewielkiem fragmentem. Najlepsze są płaskie cząsteczki w formie płytek, które przylegają całą powierzchnią niczym  kartka  papieru.  Przez  to  są  dużo skuteczniejsze. Tylko co właściwie potrafi srebro i złoto?

Nano srebro koloidalne

Wiesz, że srebro posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze? Moc tego pierwiastka znana jest od setek lat! Jeszcze w starożytności srebrne monety były przykładane do ran, by  je  odkazić.  Na  szczęście medycyna poszła do przodu i dziś srebro dostępne jest w postaci łatwego w użyciu koloidu. Po wlaniu do nawilżacza sterylizuje powietrze, a przy kontakcie ze skórą działa przeciwgrzybiczo  oraz antybakteryjnie. Odgrywa też rolę w leczeniu wrzodów żołądka i działa jak naturalny antybiotyk, oczyszczając organizm. Potrafi nawet odkażać jamę ustną podczas płukania zębów oraz  zabezpieczyć  ubrania  przed drobnoustrojami po dodaniu do prania. Srebro koloidalne świetnie sprawdza się w przypadku łagodzenia podrażnionej skóry oraz… likwidowania nieprzyjemnego zapachu potu – zabija bakterie,  które  go  powodują.  Jak  widać – zastosowanie nanocząstek srebra jest wręcz wszechstronne. 

Nano złoto koloidalne

Złoto jest piękne – i z pięknem ma też wiele wspólnego. Jego lecznicze właściwości tysiące lat temu  dostrzegli  Chińczycy.  Pod  względem zdrowotnym  w  Europie  zostało  docenione stosunkowo niedawno, kiedy to Robert Koch zauważył, że złoto niszczy niektóre drobnoustroje. Na tym jednak możliwości tego pierwiastka się nie kończą! Złoto koloidalne posiada silne działanie regeneracyjne. Odmładza skórę oraz redukuje zmarszczki, dzięki czemu pomaga dłużej zachować młodość. Z kolei dzięki biostymulacji pobudza odbudowę skóry oraz  reguluje  pracę  organów wewnętrznych.  Kiedyś  złoto stosowano  podczas  leczenia  chorób  serca, reumatyzmu, infekcji oraz problemów ze stawami.  Dziś  pod  postacią szlachetnego koloidu pozwala cieszyć się witalnością.

Złoto i srebro wyglądają zjawiskowo nie tylko na szyi. Dzięki koloidom z  nanocząsteczkami,  te  dwa pierwiastki chronią organizm przed infekcjami,  pielęgnują  oraz regenerują. Siła natury jest jednak nieograniczona!

Podziel się wiedzą!