Zdrowa skóra w zimie

W zimie skóra nie ma łatwego życia, stąd skłonności do przesuszeń i podrażnień. Ale wcale nie trzeba bać się niskich temperatur, bo zawsze znajdzie się sposób na to, by wyglądać i czuć się doskonale!

W okresie zimowym koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie, co pozwoli zapobiegać przesuszeniu oraz późniejszym problemom. Wystarczy poświęcić kilka chwil każdego dnia, by skóra prezentowała się świeżo i młodo.

Stosuj filtr SPF

Nie ma słońca, więc można odstawić kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym? Nic bardziej mylnego! Promienie UVA i UVB mogą poparzyć nawet w zimie, szczególnie w górach, gdzie jest dużo śniegu (dodatkowo odbija promieniowanie). Poza tym działają destrukcyjnie, dlatego przed wyjściem na dwór należy zabezpieczyć szczególnie twarz.

Unikaj gorącej wody

Gorący prysznic jest prawdziwym wybawieniem podczas mroźnych dni, ale posiada też skutki uboczne. Zbyt ciepła woda oraz duża różnica temperatur sprawiają, że skóra przesusza się. Lepszy prysznic jest po prostu ciepły, a nie gorący.

Pij więcej wody

Twoja skóra potrzebuje nawilżenia od wewnątrz i to nie tylko w lecie. Duża ilość napojów pomoże uzupełnić niedostatek płynów, mimo że pragnienie nie dokucza tak bardzo, jak podczas wysokich temperatur. Warto mieć to na uwadze.

Wypróbuj produkty z Twojej kuchni

Wtarcie oleju kokosowego lub miodu w ciało wcale nie jest złym pomysłem. Te w 100% naturalne produkty pozwolą zmiękczyć skórę oraz zachować ładny zapach.

Zainwestuj w nawilżacz

W ziemie powietrze w domu jest szczególnie suche, co z pewnością odczuje również skóra. Kup nawilżacz i podnieś wilgotność w pomieszczaniach. Twoje ciało dzięki temu będzie mniej skłonne do podrażnień.

Oczyszczaj

Pamiętaj, by chociaż 2x w tygodniu przeprowadzać peeling ciała, który pozwoli usunąć martwy naskórek oraz co najważniejsze – odbudować skórę borykającą się z mrozem. Scrub możesz zrobić samodzielnie w domu – wystarczy wymieszać ze sobą oliwę z oliwek, sok z cytryny oraz sól morską.

Dobierz odpowiednie kosmetyki

Preparaty na bazie olejków pozwolą dłużej podtrzymać nawilżenie, niż kosmetyki bazujące na wodzie. W składzie warto szukać witaminy C oraz E, choć na rynku można znaleźć jeszcze ciekawe balsamy. Najważniejsze są w nich substancje łagodzące, np. betulina. Podobne właściwości posiada również ekstrakt z aloesu, który dodatkowo bardzo silnie nawilża. To świetny wybór podczas niskich temperatur.

Przy okazji należy jeszcze pamiętać o używaniu rękawiczek, nawilżaniu ust oraz… możliwie skutecznemu zapobieganiu trądzikowi – preparaty do leczenia wyprysków wysuszają skórę i w zimie mogą zdziałać sporo szkód. Dzięki tym prostym sztuczkom nie musisz obawiać się już mrozów! ❆