Zaskakujące wykorzystanie aspiryny

Podziel się wiedzą!

Aspiryna jest kojarzona przede wszystkim z leczeniem przeziębienia i dla wielu osób taka paczka tabletek w domowej szafce jest niezbędna jak woda. Tymczasem ten niepozorny lek pokona znacznie więcej dolegliwości, niż Ci się wydaje!

Spękane pięty

Suche i popękane pięty stanowią duży problem, szczególnie w lecie. Aspiryna nawet w tym przypadku potrafi jednak pomóc. Pokruszone tabletki wymieszaj z sokiem z cytryny, a powstałą mieszanką posmaruj pięty i pozostaw na 10 minut. Następnie umyj je w wodzie i oczyść pumeksem – gotowe!

Trądzik

Przeciwzapalne właściwości aspiryny można wykorzystać w leczeniu problemów skórnych, np. trądziku. Tabletki należy wymieszać z sokiem z cytryny i nanieść punktowo na wypryski na kilka minut. Pamiętaj jednak, by nie nanosić mieszanki na otwarte rany.

Odżywka do kwiatów

Uwielbiasz świeże kwiaty, ale zasmuca Cię ich krótkotrwałość? Żaden problem! Rozpuść pół tabletki aspiryny w wazonie z kwiatami. Zdziwisz się jak przedłuży ich trwałość.

Ukąszenia owadów

Tabletkę rozpuść w łyżce wody, a powstałą pastę nanieś na ukąszone miejsce – przestanie swędzieć lub piec. Ten pomysł znakomicie sprawdza się w przypadku opuchlizny po ataku komarów.

Włosy

Aspiryna zmieszana z wodą i zastosowana jako odżywka nie tylko przywraca włosom blask, ale również niweluje łupież. Wszystko przez swoje antyseptyczne działanie. Mieszankę należy zaaplikować na skórę głowy, a następnie spłukać po około 15 minutach.

Porządki

To niesamowite, ale rozkruszone tabletki wymieszane z wodą znakomicie sprawdzają się w czyszczeniu kafelek w łazience oraz innych powierzchni. Osady z mydła i kamień łatwiej można usunąć, powierzchnię należy zacząć czyścić pół godziny po użyciu rozpuszczonej aspiryny. 

Odplamiacz

O plamy na ubraniach nietrudno, ale nie wszystkie łatwo jest usunąć. Ubrania należy wymoczyć przez noc w mieszance wody z aspiryną, a dzień później wyprać w pralce z proszkiem i płynem do płukania. Istnieje duża szansa na pozbycie się trudnych zabrudzeń.

Te wszystkie pomysły na wykorzystanie aspiryny jednoznacznie wskazują, że faktycznie warto udać się do apteki i zawsze mieć pod ręką paczkę tych niezwykłych tabletek! ✸

Podziel się wiedzą!