Wszystko o peelingu ciała

Podziel się wiedzą!

Każdy ma w łazience swój ulubiony zestaw kosmetyków. Jednak czy wśród nich jest peeling lub scrub do ciała? Stanowi połączenie oczyszczania i masażu, przez co jest kluczem do zdrowej skóry! Jak dobrać odpowiedni peeling dla siebie i odpowiednio go wykorzystać?

Komórki na ciele regularnie złuszczają się, aby odkryć nową, zdrowszą skórę pod spodem. Ten proces jest coraz mniej skuteczny wraz z wiekiem, dlatego szczególnie wtedy warto sięgnąć po peelingi do ciała. Peeling działa na kilka sposobów:

  • Podczas masażu drobinki pomagają pozbyć się martwej skóry
  • Tarcie stymuluje krążenie i pomaga odciążyć węzły chłonne, zwiększając przepływ krwi do powierzchni skóry. 
  • Kosmetyki stosowane po zastosowaniu peelingu lepiej się wchłaniają i nawadniają skórę. 
  • Udowodniono, że odświeżający zapach peelingów utrzymujący się na skórze poprawia nastrój w ciągu dnia lub ułatwia sen

Rodzaje peelingów

Zazwyczaj peeling do ciała ma większe, złuszczające cząstki niż peeling do twarzy, ponieważ skóra na ciele nie jest tak delikatna. Popularne składniki kupowanych w sklepie peelingów wysokiej jakości to sól, cukier i pokruszone skorupy orzechów lub mielone pestki owoców – szczególnie w przypadku produktów naturalnych. Niektóre peelingi zawierają chemiczne substancje złuszczające, takie jak alfa-hydroksy kwasy i kwasy glikolowe, które mogą pomóc w wygładzeniu i ujędrnieniu skóry, ale mają bardziej agresywne działanie. Stosowany jest też kwas salicylowy, poprawiający wygląd skaz.

Jak korzystać?

Jeśli Twoja skóra jest zdrowa i jędrna, możesz użyć peelingu co 2-3 dni. Ale jeśli masz wrażliwą lub cienką skórę, ogranicz użycie do jednego dnia tygodniowo. Peeling wmasowuj w wilgotne ciało pod prysznicem przez kilka minut, a następnie spłucz wodą. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić! Ciało jest bardziej odporne na uszkodzenia w stosunku do twarzy, ale zbyt intensywnym i długotrwałym masażem dość łatwo można wywołać podrażnienia. Co po zabiegu? Koniecznie zastosuj nawilżający balsam do ciała, będzie lepiej wnikał wgłąb skóry, która zyska mnóstwo blasku.

Możesz przygotować swój własny peeling ze składników takich jak oliwa z oliwek, miód, cukier, mielone goździki, płatki owsiane, a nawet mielonej kawy. Dodanie swoich ulubionych olejków eterycznych do mikstury zmieni prysznic w sesję aromaterapii. Świetnie sprawdzają się też peelingi naturalne dostępne w sklepach i aptekach. Są delikatniejsze dla skóry, mogą zawierać pestki owoców, widocznie ujędrniać skórę i ją wygładzać bez powodowania podrażnień. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie! ✤

Podziel się wiedzą!