Wiosenny detoks skóry i ciała

Podziel się wiedzą!

Toksyny zawarte w pożywieniu, zanieczyszczenia powietrza, kolorowe kosmetyki… To wszystko niestety zatruwa skórę i ostatecznie przyspiesza procesy starzenia. Właśnie dlatego z okazji końca zimy warto przeprowadzić detoks cery i całego organizmu. W jaki sposób?

Odkwaszenie organizmu

Niskie, czyli kwaśne pH mają przede wszystkim mięsa, nabiał, słodycze, kawa oraz herbata. Czyli tak naprawdę wszystko, co zazwyczaj codziennie spożywa się w większych ilościach. Na domiar złego negatywne skutki wywołuje również palenie papierosów, stres i długotrwały, intensywny wysiłek umysłowy. Po drugiej, zasadowej stronie znajdują się warzywa oraz owoce. Wyjątkowo skutecznie neutralizują nadmiar kwaśnych produktów przemiany materii, dlatego warto zastosować je w formie oczyszczającej diety warzywno-owocowej. Najlepsze są produkty surowe, gotowane na parze lub w małej ilości wody. Wtedy nie tracą swoich drogocennych właściwości. 

Przy okazji warto przestrzegać określonych godzin spożywania posiłków oraz ich odpowiedniej liczby – od 3 do 5 warzywno-owocowych dań w ciągu dnia. Dodatkowo świetnym pomysłem jest używanie rozmaitych ziół oraz soli morskiej zamiast zwykłej. Odkwaszanie wspomogą dodatkowo zabiegi. Masaż uwalnia złogi zgromadzone w tkance łącznej, a chirogimnastyka poprawia krążenie krwi oraz przyspiesza detoks.

Dokładny demakijaż

Kolorowe kosmetyki wyraźnie obciążają skórę. To sprawia, że szybciej pojawiają się na niej zmarszczki, a naturalny koloryt staje się szary. Twarz najlepiej przemywać dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Świetnie sprawdzi się w tym np. płyn micelarny, który wiąże zanieczyszczenia i kolorowe kosmetyki. To pierwszy krok do skutecznego odtrucia skóry.

Wypróbuj domowe maseczki

Zadaniem maseczek oczyszczających do detoksu skóry jest wyciągnięcie na zewnętrz szkodliwych substancji i zanieczyszczeń. Odpowiednie produkty możesz kupić w aptece i sklepach kosmetycznych lub po prostu przygotować je samodzielnie. Najprostszym przykładem jest maseczka z ubitego białka – nałożona na twarz zasycha i usuwa zanieczyszczenia oraz odtruwa cerę. Taki zabieg stosowany dwa razy w tygodniu szybko da pozytywne rezultaty.

Wykorzystaj właściwości    peelingu

Z każdym dniem na powierzchni skóry zarówno twarzy jak i ciała przybywa martwych komórek. Trzeba je systematycznie usuwać, a jednym z najskuteczniejszych sposobów jest peeling. Odpowiedni kosmetyk należy wetrzeć w skórę – usunie martwy naskórek, odżywi, poprawi krążenie, jędrność i napięcie. A ponadto – doskonale oczyści. Naturalne produkty mogą być oparte na soli morskiej i zawierać wiele witamin cennych ekstraktów, np. ostropestu lub nawilżającą oliwę z oliwek.

W wiosennym detoksie pomogą też znakomite koktajle, wystarczy zmiksować ze sobą owoce i warzywa oraz zabrać ze sobą, np. do pracy:

  • Łodyga selera, jabłko, ogórek, pietruszka, cytryna, łyżka oleju lnianego, woda
  • Pietruszka, pomarańcza, jabłko, jarmuż, woda
  • Grejpfrut, jabłko, ogórek, wodny wywar z ostropestu plamistego ❅
Podziel się wiedzą!