uroda_bio-magnez_pajączki na twarzy

Triki przeciw pajączkom na twarzy

Podziel się wiedzą!

Pod skórą znajdują się naczynia włosowate, które kurczą się i rozszerzają. Czasem ten mechanizm zawodzi i powstają tzw. pajączki. Co zrobić, by je zlikwidować?

Ta przypadłość częściej dotyka kobiet. Zanim jednak powiemy o najlepszych sposobach na zachowanie ładnej cery, to w pierwszej kolejności warto poznać przyczyny powstawania rozszerzonych naczynek pod skórą.

Hormony

Rozregulowana gospodarka hormonalna potrafi spowodować wiele szkód – pajączki to jedna z takich przypadłości. Mogą pojawiać się zarówno w okresie dojrzewania, jak i podczas ciąży, czy menopauzy. Uwaga na antykoncepcję – to też hormony, które bądź co bądź wpływają na gospodarkę.

Geny

Niestety predyspozycje do powstawania pajączków bardzo często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Efekty uboczne takiego zestawu genów można jednak minimalizować, o czym za chwilę.

Czas

Czasu nie da się zatrzymać. Skóra staje się cieńsza, a naczynia mniej elastyczne, a przez to – bardziej widoczne. 

Już istniejące pajączki ciężko jest całkowicie usunąć za pomocą samych kosmetyków. W takim przypadku pomoże laseroterapia – powstała energia po prostu niszczy wybrane naczynka. Kosmetyki pomogą poprawić wygląd cery lub co najważniejsze – zapobiegać powstawaniu pajączków u osób z predyspozycjami. Co robić, by skóra twarzy była nieskazitelna?

Wprowadź nową dietę

Przy delikatnej skórze lepiej unikać pikantnych potraw, alkoholu oraz nadmiernych ilości kawy. Te wszystkie produkty stymulują rozszerzanie naczyń. Zamiast tego lepiej postawić na dietę bogatą w duże ilości witaminy C (uszczelnia naczynia), witaminy K (wzmacnia naczynia), witaminy E (zapobiega uszkodzeniom) oraz B6 (wpływa na produkcję komórek). Całość uzupełni selen i cynk. Co konkretnie jeść? Przede wszystkim dużo owoców (truskawki, cytrusy, awokado), warzyw (szpinak, brukselka, sałata), orzechów, ryżu i nabiału. 

Zapomnij o mydle

Makijaż podrażnia skórę. Czasem ciężko jest z niego zrezygnować, ale należy chociaż dokładnie zmyć go przed snem. Byle nie kranówką z mydłem! Znacznie delikatniejsza jest woda termalna oraz płyny micelarne. Z kolei delikatny peeling enzymatyczny oczyści pory i przyspieszy regenerację, a kosmetyki odżywcze będą się lepiej wchłaniać.

Zmień przyzwyczajenia

Na początek najlepiej jest zacząć od rzucenia palenia tytoniu oraz odpowiedniego zapezpieczenia się przed słońcem – solarium to również kiepski pomysł. Trzeba też uważać na wiatr i gwałtowne zmiany temperatury. Pomogą uchronić się przed nimi tłuste kremy. Lepiej zrezygnować też z sauny i gorących kąpieli. 

Dobierz krem

W kosmetykach należy szukać tych samych witamin, co w jedzeniu – C, K, E oraz przeciwzapalnej PP. Świetnie sprawdzają się również składniki łagodzące, takie jak pantenol, aloes, czy alantoina. Dzięki nim krążenie zostanie poprawione, a skóra bardziej nawilżona. Dobroczynne właściwości mają również oleje i ekstrakty roślinne – w szczególności różany, z miłorzębu i arniki górskiej. Kremy na dzień powinny spełniać funkcję ochronną, a na noc – intensywnie regenerować oraz łagodzić. 

Skóra naczynkowa bez wątpienia wymaga wyjątkowej troski, bo wystarczy jeden zły ruch, by zaognić problemy. Ta garść porad pomoże jednak szybciej, niż myślisz! ✤

uroda_bio-magnez_pajączki na twarzy
Podziel się wiedzą!