Triki na idealne włosy każdego dnia

Podziel się wiedzą!

Chcesz budzić się każdego ranka z pięknymi, lśniącymi oraz przede wszystkim zdrowymi włosami? Wypróbuj kilka trików, by nadać blasku swojej fryzurze!

Jeśli czasem masz ochotę ukryć swoje włosy pod czapką, to znak, że ich kondycja nie jest najlepsza. Lakiery, pianki oraz inne specyfiki do układania niewiele tutaj pomogą. Lepiej zadbać o skórę głowy oraz odpowiednią strukturę włosa.

Objaw: Napuszone włosy

Diagnoza: Łatwo można zostać wyprowadzonym z równowagi, gdy włosy nie dają się ułożyć i ciągle są napuszone. Szczególnie złowroga jest wilgoć w powietrzu – proste włosy zaczynają się kręcić. To oznaka przesuszenia, licznych uszkodzeń oraz otwartych łusek. Winowajcą jest intensywne suszenie fryzury po umyciu oraz częste używanie wszelkiej maści prostownic i narzędzi do stylizacji.

Recepta: Ogranicz stosowanie narzędzi do stylizacji oraz wypróbuj maski do włosów – działają nawilżająco. Jeśli powyższe sposoby nie pomogą, to sięgnij po preparaty z silikonem, które uszczelnią strukturę włosa.

Domowa maseczka: Wymieszaj 2 łyżki miodu, 1/2 łyżki oleju migdałowego oraz pół zmiksowanego banana. Nałóż na włosy na 30 minut.


Objaw: Wyblakły kolor

Diagnoza: Kolor fryzury reaguje na słońce i zmienia się wraz z wiekiem. Za zmiany odpowiadają głownie hormony oraz zaburzenia produkcji łoju, który ochrania włosy.

Recepta: W tym przypadku znakomicie sprawdzą się toniki wcierane w skórę głowy. Zoptymalizują pracę gruczołów łojowych, odżywią skórę głowy oraz dostarczą witamin. Kolor fryzury stanie się lśniący oraz intensywniejszy, a włosy – grubsze i mocniejsze.

Domowa maseczka: Wymieszaj 4 łyżki miodu oraz 6 łyżek oliwy z oliwek. Pozostaw na włosach przez 15-30 minut.


Objaw: Przerzedzanie i łamliwość

Diagnoza: Przyczyn może być wiele. Ciąża, stres, grypa, leki, geny… Długo można tak wymieniać. Za stopniowe przerzedzanie włosów odpowiada jednak najczęściej choroba lub podłoże genetyczne.

Recepta: Warto wypróbować tabletki lub preparaty do wcierania, zapobiegające wypadaniu włosów. Amineksil, minoksydyl – to jedne z najskuteczniejszych związków, które pomagają walczyć z łysieniem. 

Domowa maseczka: Wymieszaj 2 łyżki miodu oraz pół szklanki mleka. Używaj razem ze swoim szamponem.


Objaw: Przetłuszczanie

Diagnoza: Częste mycie głowy nieodpowiednimi szamponami może przesuszać skórę, która ostatecznie produkuje nadmierną ilość łoju. Ponadto przetłuszczanie bywa uzależnione od fazy cyklu miesiączkowego.

Recepta: Na początek warto zwiększyć odstępy pomiędzy myciem włosów do 2-3 dni. To pozwoli wrócić skórze do normy. Ważny jest też dobór odpowiedniego szamponu – nie wszystkie nadają się do codziennego stosowania. Świetnym rozwiązaniem są wcierane odżywki oraz toniki. Pomogą zapanować nad gruczołami łojowymi oraz przyspieszą regenerację skóry.

Domowa maseczka: Wymieszaj 1/8 szklanki mleka, 1 łyżkę oleju migdałowego oraz 1/4 szklanki owsa. Pozostaw na włosach przez 15 minut i stosuj minimum raz w tygodniu. ✤

Podziel się wiedzą!