Sztuczki na rozjaśnienie przebarwień po lecie

Podziel się wiedzą!

Bez względu na pochodzenie etniczne lub kolor skóry, ostatecznie u większości z nas pojawią się brązowe plamy i plamy starcze. Zwykle pojawiają się na odsłoniętych obszarach skóry, takich jak twarz, plecy, szyja, klatka piersiowa, ramiona i dłonie. Głównym winowajcą jest ekspozycja na słońce. Gdy skóra jest wystawiona na słońce, ma  miejsce wzrost produkcji komórek zwanych melanocytami, które zwiększają ilość melaniny. Jak można rozjaśnić przebarwienia, które pozostawiło po sobie lato?

Sok cytrynowy

Kwas cytrynowy w soku z cytryny jest naturalnym środkiem wybielającym i złuszcza skórę, zmniejszając widoczność plam starczych. Jeśli planujesz wyjść na zewnątrz, poczekaj, aż sok wyschnie, ponieważ zwiększa wrażliwość skóry na światło słoneczne. Nie używaj butelkowanego soku z cytryny, ponieważ może on zawierać inne chemikalia, które potrafią uszkodzić skórę. Rozprowadź świeży sok z cytryny dwa razy dziennie bezpośrednio na plamach, poprawa nadejdzie do około 2 miesięcy. Pozostaw sok na skórze przez co najmniej 30 minut lub na noc.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zawiera naturalne alfa-hydroksykwasy, które pomagają rozjaśnić plamy słoneczne i starcze. Aby zwalczyć kwaśną naturę octu, możesz zmieszać go z oliwą z oliwek, która ochroni skórę przed wysuszeniem. Nakładaj codziennie na skórę i usuwaj po 20 minutach. Twoja skóra pozostanie miękka i gładka.

Sok z cebuli

Cebula zawiera związki siarki, które działają antyseptycznie. Zawiera również kwasy, które ułatwiają złuszczanie. Cytryny pachną lepiej, ale niektórzy ludzie mogą uważać je za drażniące dla skóry. Jeśli Twoja skóra nie toleruje soku z cytryny, spróbuj świeżego soku z cebuli. Pokrój trochę cebuli i pocieraj plastrami o skórę z plamami 2-3 razy dziennie.

Chrzan

Witamina C w chrzanie spowalnia produkcję melaniny, substancji odpowiedzialnej za pigmentację skóry. Kolejnym składnikiem chrzanu są glukozynolany. Glukozynolany poprawiają  krążenie, działają jak przeciwutleniacze i wypłukują odpady z organizmu. Najlepiej jest zrobić pastę z chrzanu i nałożyć ją bezpośrednio na skórę. Pozostaw ją na 15 do 20 minut. Używaj kilka razy w tygodniu.

Aloes

Aloes jest powszechnie stosowany w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, w tym plam starczych. Wystarczy wetrzeć niewielki świeży żel Aloe Vera (pobrany bezpośrednio z rośliny) na dotknięty obszar i pozostawić do wchłonięcia. Ponieważ aloes jest bardzo delikatny, nie trzeba go spłukiwać.

Papaja

Niektóre enzymy i alfa-hydroksykwasy obecne w papai mogą złuszczać skórę i zmniejszać plamy starcze, przebarwienia skóry, trądzik i inne problemy. Papaja nada Twojej skórze czystszy i jaśniejszy wygląd. Miazgę z papi należy nałożyć bezpośrednio na plamy na 15 minut.

Jogurt

Naturalnie występujący kwas mlekowy znajdujący się w jogurcie, delikatnie usuwa martwe komórki skóry. Odbarwiona skóra złuszcza się, ukazując świeżą, zdrową. Jogurt pozostaw na skórze do wyschnięcia na około 20 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Olej rycynowy

Olej rycynowy znany jest ze swoich właściwości kojących skórę i okazuje się skuteczny w leczeniu plam starczych. Nałóż niewielką ilość oleju rycynowego bezpośrednio na plamy starcze i wmasowuj w skórę przez minutę lub dwie, aż się wchłonie. Rób to raz rano i wieczorem, a zaczniesz zauważać poprawę za około miesiąc.✴︎

Podziel się wiedzą!