Sztuczki na odciski i pęcherze

Podziel się wiedzą!

Na wakacjach łatwo o motywację do spacerów i zwiedzania. Niestety czasem wystarczą niewygodne buty lub o „kilka kroków za dużo”, by dalsze wakacyjne wędrówki zostały odwołane przez pęcherze i odciski. Co wtedy robić?

Stopy pracują w wyjątkowo ciężkich warunkach i jakby tego było mało – często zapominamy o ich pielęgnacji. Efekt? Grzybica, odciski, obtarcia, pęcherze… Jednak nigdy nie jest za późno – istnieją proste sztuczki, które pozwolą ograniczyć te wszystkie problemy, by stopy były gotowe na wakacyjne wędrówki!

Cebula

Jest doskonałym remedium na odciski. Najpierw namocz ją w occie, a następnie zaaplikuj na noc na bolące miejsce. Całość zabezpiecz bandażem, by cebula nie przesuwała się podczas snu. Skóra zostanie zmiękczona, a odciski ulegną redukcji.

Zielona herbata

Łagodzi podrażnienia po długich wędrówkach i likwiduje nieprzyjemny zapach. Zaparz kilka łyżek zielnej herbaty i wlej ją do miski dopełniając zimną wodą. Nogi mocz przez około 15-30 minut.

Antyperspirant w sztyfcie

Pomysł wydaje się dziwny, ale o dziwo jest skuteczny. Nowe buty często powodują obtarcia na gołych stopach. Miejsce styku buta ze skórą wystarczy jednak posmarować antyperspirantem – taki zabieg poprawi poślizg i zminimalizuje ryzyko powstania pęcherzy po założeniu nowego obuwia.

Papryka

Haluksy sprawiają, że noszenie butów staje się koszmarem, nie mówiąc nawet o dłuższych, pieszych wędrówkach. Deformację trzeba usunąć chirurgicznie, ale jako tymczasowy środek zaradczy może posłużyć papryka. Zawiera kapsaicynę, która uśmierza ból, poprawia krążenie i ogranicza stan zapalny. Papryka nieźle sprawdza się również w przypadku odcisków.

Miód

Po długich wędrówkach wetrzyj miód w stopy, by sprezentować im małe SPA. Dzięki temu odświeżysz skórę,             ograniczysz powstawanie brzydkiego zapachu oraz zmniejszysz liczbę bakterii oraz grzybów, które mogą powodować problemy. Ponadto skóra stanie się miękka i gładka.

Dzięki tym kilku pomysłom długie, wakacyjne wędrówki staną się przyjemnością, a nie udręką! ✸

Podziel się wiedzą!