Sztuczki na obniżenie ciśnienia krwi

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Miewasz problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi? Czekolada, wino i minerały skrywają wiele sekretów, które mogą Ci pomóc i uzupełnić leczenie farmakologiczne!

U największej liczby pacjentów nadciśnienie ma charakter pierwotny, czyli nie można go wyeliminować za pomocą zabiegów medycznych. W pozostałych przypadkach winowajcą są najczęściej choroby nerek, układu krążenia, mózgu i układu hormonalnego. Ciśnienie krwi najłatwiej jest regulować farmakologicznie. Wsparciem podczas leczenia mogą być też naturalne metody. Jakie? Wybraliśmy kilka z nich!

Zadbaj o ruch

30 minut ćwiczeń tlenowych dziennie może zdziałać cuda. Wcale nie trzeba się nadwyrężać i biegać w maratonie – wystarczy jazda na rowerze, a nawet zwykły spacer. Dzięki temu serce wzmocni się, zacznie efektywnie pracować, a ciśnienie tętnicze utrzyma się na niższym poziomie.

Wypróbuj dietę

Dieta oraz zmiana trybu życia mogą wywoływać wahania i wpływać na ciśnienie krwi. Jeśli problem nie jest jeszcze duży i nie ma konieczności zażywania leków, to warto poeksperymentować. Jedne diety są znane i sprawdzone, a inne nowe, ale smaczne. Sprawdź, która najlepiej działa na Twój organizm.


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jedz minerały

Najlepsze są te w owocach i warzywach, ale apteki oferują wiele suplementów wysokiej jakości, które pomogą dostarczyć cenne składniki. Jakie? Chodzi tu głównie o magnez i potas. Uczeni odkryli, że te dwa pierwiastki mogą pomóc obniżyć  ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. Bogatym, naturalnym źródłem potasu są banany, a magnezu –  szpinak. Przy okazji warto odstawić sól…

Jedz czekoladę

Okazuje się, że czekolada potrafi nieznacznie obniżać ciśnienie krwi. Oczywiście nie byle jaka – najlepsza jest gorzka, ponieważ zawiera dużą ilość kakao. Prozdrowotne właściwości prawdopodobnie zawdzięcza się antyoksydantom zawartym w czekoladzie, ale badania są nad nimi ciągle prowadzone. Mimo tego kilka kostek dziennie pomaga przy nadciśnieniu. Zamiennie można pić również kubek gorącego kakao.

Otwórz wino

Wino posiada wiele ciekawych właściwości – w tym zdolność do obniżania ciśnienia krwi, prawdopodobnie za sprawą resweratrolu. Naukowcy spierają się co do jego działania, ale badania udowadniają, że wino pomaga chronić układ sercowo-naczyniowy i zachować ciśnienie na odpowiednim poziomie. Lampka do kolacji na pewno nie będzie złym pomysłem.  

Na nadciśnienia działa również spokojna muzyka (np. klasyczna) połączona z powolnym oddychaniem i relaksem oraz według niektórych – joga. Warto pamiętać, że wszystkie wskazówki są tylko uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Warto je wypróbować w formie wsparcia. ✿

Podziel się wiedzą!