Świeże newsy: koniec klasycznych L4 oraz implanty dla pracowników!

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Koniec tradycyjnych zwolnień ZUS!

 Od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie forma tzw. L4 (ZUS ZLA), które do tej pory miało formę papierową. Od nowego roku dozwolone będą tylko poniższe dokumenty: zaświadczenie lekarskie wystawione w formie dokumentu elektronicznego; wydruk zaświadczenia lekarskiego wystawionego w formie elektronicznej opatrzony podpisem i pieczątką lekarza; zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu zaświadczenia lekarskiego wydrukowanym z systemu teleinformatycznego ZUS

Źródło: sgk.gofin.pl

 

Naukowcy odkryli związek stresu z zawałem serca

Nie od dziś wiadomo, że stres negatywnie wpływa na układ krążenia, a teraz jasne są dwie nowe kwestie. Pierwsza – że to prawda. A druga – że za takie sprzężenie odpowiada ciało migdałowate w mózgu. Stres pobudza je, a te z kolei zwiększa ryzyko problemów układu sercowo-naczyniowego. Chroniczny stres jest więc wyjątkowo niebezpieczny.

Fot: mashable


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Świat oszalał?

Belgijska firma NewFusion, zajmująca się nowoczesnym marketingiem, postanowiła wprowadzić w swoich szeregach małą rewolucję. Zleciła pracownikom wszczepienie sobie implantów pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Mają one zastąpić tradycyjne karty magnetyczne i kodować dane pracownika, by mógł korzystać z zasobów firmy. NewFusion to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia firma, która wymaga od pracowników implantów. Niedługo takie praktyki będą standardem?

Fot: STRINGER

Inteligentne ubranie na problemy z kręgosłupem

Starzenie to nieunikniony proces, który powoduje utratę masy i siły mięśniowej. Właśnie dlatego powstał specjalny kombinezon. Wystarczy założyć go pod ubranie, ponieważ jest niewidoczny. Specjalna konstrukcja ułatwia poruszanie i wzmacnia główne partie mięśni, zasilana jest za pomocą baterii. Cena? Jest jeszcze nieokreślona – kombinezon trafi do sklepów w połowie 2018 roku.

Fot: SUPERFLEX

Podziel się wiedzą!