Świeże newsy: koniec klasycznych L4 oraz implanty dla pracowników!

Podziel się wiedzą!

Koniec tradycyjnych zwolnień ZUS!

 Od 1 stycznia 2018 r. zmianie ulegnie forma tzw. L4 (ZUS ZLA), które do tej pory miało formę papierową. Od nowego roku dozwolone będą tylko poniższe dokumenty: zaświadczenie lekarskie wystawione w formie dokumentu elektronicznego; wydruk zaświadczenia lekarskiego wystawionego w formie elektronicznej opatrzony podpisem i pieczątką lekarza; zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu zaświadczenia lekarskiego wydrukowanym z systemu teleinformatycznego ZUS

Źródło: sgk.gofin.pl

 

Naukowcy odkryli związek stresu z zawałem serca

Nie od dziś wiadomo, że stres negatywnie wpływa na układ krążenia, a teraz jasne są dwie nowe kwestie. Pierwsza – że to prawda. A druga – że za takie sprzężenie odpowiada ciało migdałowate w mózgu. Stres pobudza je, a te z kolei zwiększa ryzyko problemów układu sercowo-naczyniowego. Chroniczny stres jest więc wyjątkowo niebezpieczny.

Fot: mashable

Świat oszalał?

Belgijska firma NewFusion, zajmująca się nowoczesnym marketingiem, postanowiła wprowadzić w swoich szeregach małą rewolucję. Zleciła pracownikom wszczepienie sobie implantów pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Mają one zastąpić tradycyjne karty magnetyczne i kodować dane pracownika, by mógł korzystać z zasobów firmy. NewFusion to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia firma, która wymaga od pracowników implantów. Niedługo takie praktyki będą standardem?

Fot: STRINGER

Inteligentne ubranie na problemy z kręgosłupem

Starzenie to nieunikniony proces, który powoduje utratę masy i siły mięśniowej. Właśnie dlatego powstał specjalny kombinezon. Wystarczy założyć go pod ubranie, ponieważ jest niewidoczny. Specjalna konstrukcja ułatwia poruszanie i wzmacnia główne partie mięśni, zasilana jest za pomocą baterii. Cena? Jest jeszcze nieokreślona – kombinezon trafi do sklepów w połowie 2018 roku.

Fot: SUPERFLEX

Podziel się wiedzą!