Sprytne wskazówki na zachowanie młodości

Podziel się wiedzą!

Jedzenie, a nawet sposób spania potrafią wpłynąć na utratę młodego wyglądu. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by wyglądać doskonale!

Nie podoba Ci się obraz, który widzisz w lustrze? Czas przełamać rutynę i cofnąć czas! Dzięki prostym wskazówkom odwrócisz proces starzenia i dłużej zachowasz młodość.

Nawadniaj organizm

Odpowiednie uwodnienie komórek to podstawa zdrowego i młodego wyglądu. Ale woda wodzie nierówna! Butelkowana nie daje pewności co do braku zanieczyszczeń, a przegotowana „kranówka” jest niesmaczna. Ciekawym rozwiązaniem jest woda filtrowana. Posiada dobre walory smakowe i daje gwarancję sterylności. Zupy są smaczniejsze, herbata ma ładniejszy kolor, a z potraw można wydobyć głębię smaku. Nie trzeba też gromadzić butelek w szafce – za kilkanaście złotych miesięcznie na bieżąco można przefiltrować nawet 200l wody z kranu! Dzięki temu te źródło życia jest zawsze pod ręką.

Unikaj cukru, jedz zdrowe tłuszcze

Warto dostarczać organizmowi tylko zdrowe tłuszcze – np. omega 3. Naturalnie związek występuje m.in. w rybach i orzechach. Specjalistyczne preparaty dostępne są też w aptekach. Omega 3 pomaga utrzymać odpowiednią sprężystość skóry, niwelować drobne zmarszczki oraz zachować młody wygląd. Ponadto warto unikać cukrów – przyczepiają się do włókien białkowych i doprowadzają do glikacji. Efekt? Cienie pod oczami i osłabienie napięcia skóry. Lepiej oprzeć się domowym łakociom by zachować blask.

Wypróbuj technikę picia napojów

Picie napojów bezpośrednio z butelki sprzyja powstawaniu drobnych zmarszczek wokół ust i przymrużonych oczu. Warto przelać picie do szklanki – naprężenia działające na skórę będą wtedy mniejsze. Mało tego – kawę i herbatę najlepiej pić przez słomkę! Zęby pozostaną dłużej bielsze, a to odejmie kilka lat.

Dostarczaj magnez

Najwięcej magnezu znajduje się m.in. w pestkach dyni, kakao, kaszy, migdałach i fasoli. Pierwiastek opóźnia procesy starzenia, a także chroni przed arytmią, miażdżycą oraz nadciśnieniem. Dobrze przyswaja się z wody, dzięki czemu w naturalny sposób można zaspokoić potrzeby organizmu. Niektóre dzbanki filtrujące są wyposażone w filtr magnezowy i wzbogacają wodę w ten cenny pierwiastek – warto sprawić sobie taki do domu.

Uważaj na pozycję podczas snu

Skóra z wiekiem traci kolagen i codzienne spanie z twarzą w poduszce spowoduje, że powstałe zmarszczki coraz wolniej będą się wygładzać. Ostatecznie utrwalą się, ale jest na to recepta. Można spać na plecach – choć nie każdemu odpowiada taka pozycja. Drugie rozwiązanie to delikatna pościel z satyny lub jedwabiu. 

Zadbaj o skórę

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i szybko zdradza wiek, dlatego tak ważna jest staranna pielęgnacja. Warto zainwestować w krem, który zawiera witaminę A i C, emolienty, przeciwutleniacze lub kwas hialuronowy. Te związki sprzyjają powstawaniu kolagenu i elastyny, które odpowiadają za gładką skórę i młody wygląd. Dobrym pomysłem jest też częste stosowanie filtra UV i… unikanie makijażu, który stymuluje powstawanie zmarszczek.

Eliksir młodości jest w zasięgu ręki! Codzienna porcja świeżej wody, odpowiednia dieta i zmiana niektórych przyzwyczajeń cofną czas, a młodość zostanie na dłużej!  ✿

Podziel się wiedzą!