Sprytne sposoby na odjęcie sobie lat

Podziel się wiedzą!

Wiele czynników wpływa na młody wygląd skóry – od odżywiania po pozycję podczas snu. Istnieje wiele sposobów na to, by wyglądać doskonale, wystarczy tylko wiedzieć, które są naprawdę skuteczne.

Unikaj cukru, jedz zdrowe tłuszcze

Warto dostarczać organizmowi tylko zdrowe tłuszcze – np. omega 3. Naturalnie związek występuje m.in. w rybach i orzechach. Specjalistyczne preparaty dostępne są też w aptekach. Omega 3 pomaga utrzymać odpowiednią sprężystość skóry, niweluje drobne zmarszczki oraz zachowuje młody wygląd. Ponadto warto unikać cukrów – przyczepiają się do włókien białkowych i doprowadzają do tzw. glikacji. Efekt? Cienie pod oczami, osłabienie napięcia skóry i przyspieszone starzenie!

Nawadniaj organizm

Odpowiednie uwodnienie komórek to podstawa zdrowego i młodego wyglądu. Niekoniecznie dobrym wyborem będą soki, które zwykle są dosładzane. Najlepiej sprawdzi się zwykła woda – 1l wody dziennie na każde 30kg masy ciała to norma. Warto sięgnąć po wodę bogatą w magnez – pierwiastek opóźnia procesy starzenia, a także chroni przed arytmią, miażdżycą oraz nadciśnieniem. 

Wypróbuj technikę picia napojów

Picie napojów bezpośrednio z butelki sprzyja powstawaniu drobnych zmarszczek wokół ust i przymrużonych oczu. Warto przelać picie do szklanki – naprężenia działające na skórę będą wtedy wyraźnie mniejsze. Mało tego – kawę i herbatę najlepiej pić przez słomkę! Zęby pozostaną dłużej bielsze, a to odejmie kilka lat.

Uważaj na pozycję podczas snu

Skóra z wiekiem traci kolagen i codzienne spanie z twarzą w poduszce spowoduje, że powstałe zmarszczki coraz wolniej będą się wygładzać. Ostatecznie utrwalą się, ale jest na to recepta. Można spać na plecach – choć nie każdemu odpowiada taka pozycja. Drugie rozwiązanie to delikatna pościel z satyny lub jedwabiu. 

Zadbaj o skórę

Warto zainwestować w krem, który zawiera witaminę E, A i C, emolienty, ceramidy, przeciwutleniacze lub kwas hialuronowy. Prawdziwym “eliksirem młodości” jest również koenzym Q10. Te związki sprzyjają powstawaniu kolagenu i elastyny, które odpowiadają za gładką skórę i młody wygląd. Dobrym pomysłem jest też częste stosowanie filtra UV i… unikanie intensywnego makijażu, który stymuluje powstawanie zmarszczek. Najlepszy efekt da wykorzystanie kremów przystosowanych do użytku w dzień oraz w nocy – wspólnie działają bardziej kompleksowo. Dzięki tym prostym zabiegom skóra zdecydowanie dłużej pozostanie piękna i młoda! ❀

Podziel się wiedzą!