Sprytne sposoby na codzienny ruch

spróbuj dodać kilka dodatkowych aktywności w ciągu dnia i tygodnia, aby utrzymać ciało w ruchu. Zaledwie kilka dodatkowych minut ruchu tu i tam po zsumowaniu potrafi dać zaskakująco pozytywny wynik.

Wejdź po schodach

To jedna z najlepszych wskazówek. Wchodzenie po schodach zamiast jazdy windą zwiększa tętno, pomaga zachować równowagę i poprawia siłę kończyn dolnych. Omiń windę, Twoje ciało i serce Ci podziękują.

Wdroż spotkania spacerowe

Jeśli pracujesz w domu lub przeszedłeś na wirtualne połączenia konferencyjne, zaplanuj spacer podczas jednej rozmowy dziennie. Jeśli nie musisz wpatrywać się w ekran i przeglądać arkuszy kalkulacyjnych, podłącz słuchawki, wsuń telefon do kieszeni i rozwiązuj problemy świata na spacerze.

Usiądź na piłce do ćwiczeń

Zamień swoje krzesło biurowe na piłkę. Może to pomóc w bólu pleców i poprawić postawę. Siedząc na piłce możesz delikatnie stymulować ruchomość szyi, miednicy i kręgosłupa.

Zaparkuj daleko

Chociaż musimy być bezpieczni i czujni, jeśli znajdujesz się w bezpiecznym i dobrze oświetlonym miejscu, rozważ zaparkowanie dalej od wejścia, dokądkolwiek się wybierasz. Dodanie kilku minut marszu tu i tam sumuje się z czasem i może zwiększyć Twoją dzienną liczbę kroków !

Uprawiaj więcej seksu

Niektóre starsze badania wskazują, że seks spala kalorie w tempie około 3,1 kalorii na minutę dla kobiet i około 4,2 kalorii dla mężczyzn. Więc chociaż to nie to samo co energiczny jogging, możesz (na pewno) spocić się podczas seksu. Baw się, wypróbuj nowe pozycje i techniki.

Zaopiekuj się zwierzakiem

Lokalne schroniska i inne agencje adopcyjne zawsze szukają wolontariuszy do pomocy. Zabierz rodzinę do schroniska i zgłoś się na ochotnika do wyprowadzenia kilku psów na spacer. Możesz wydłużyć czas spędzany na zewnątrz, pomóc psu i swojej społeczności, nauczyć dzieci opiekowania się innymi i spędzić trochę czasu z rodziną, będąc aktywnym i poruszając swoim ciałem. Jest to korzystne dla wszystkich zainteresowanych. A może sobie sprawisz zwierzaka?

Zorganizuj imprezę taneczną

Taniec to wspaniały sposób na spalanie kalorii oraz pracę nad równowagą i koordynacją. Dodatkowo możesz sprawić, że będzie to gra lub konkurs ze swoimi dziećmi.

Postaw na aktywne gry

Podczas najbliższego wieczoru gier rodzinnych zamień karty lub gry planszowe na aktywne gry. Oto lista, która pomoże ci odświeżyć pamięć: zabawa w chowanego, kopanie puszek, polowanie na padlinożerców, Twister, taniec freeze, wyścig w workach ziemniaczanych, krzesła muzyczne, gra w klasy, skakanka, konkursy hula-hop, limbo… Gry, w które kiedyś grałeś jako dziecko, są teraz równie zabawne.

Ćwicz lub rozciągaj się podczas oglądania telewizji

Chodź po bieżni, korzystaj z roweru stacjonarnego, rozciągaj się na podłodze, używaj ciężarów do wzmocnienia ciała lub ćwicz pilates podczas następnej sesji filmów na Netflix.

Jeśli oglądasz 30-minutowy serial i cały czas się ruszasz, to 30 minut ćwiczeń, których wcześniej nie miałeś!❅