Sposoby na worki pod oczami

Podziel się wiedzą!

Worki i cienie pod oczami potrafią szybko przypomnieć o nieprzespanej nocy lub upływie czasu. Wypróbuj kilka prostych sposobów, by wyglądać doskonale każdego dnia!

Wystarczająco długi sen nie zawsze jest możliwy, co szybko odbija się na wyglądzie twarzy, a w szczególności – na oczach. Mimo tego wystarczy stosować się do kilku zasad, by worki i cienie zminimalizować.

Przebadaj się

Podkrążone oczy mogą być efektem nadciśnienia, alergii oraz problemów hormonalnych. Wyklucz ewentualne choroby, zanim wypróbujesz wszystkie inne sposoby.

Wyklucz miesiączkę

Zbliżająca się miesiączka wywołuje zmiany hormonalne, które skutkują zatrzymaniem wody w organizmie. To często objawia się workami pod oczami. Nadmiaru wody pozwoli pozbyć się zielona herbata, a sińce zlikwiduje dłuższy sen.

Unikaj soli

To właśnie ona zatrzymuje wodę w organizmie i sprawia, że twarz puchnie. Kolacja powinna być lekka i pozbawiano tłustych oraz ostrych potraw. Wskazane są też warzywa bogate w przeciwutleniacze, witaminę E, K i C. To wszystko sprawi, że Twoja twarz po przebudzeniu będzie wyglądała znacznie lepiej.

Rzuć palenie

O tym, że palenie tytoniu sieje spustoszenie w organizmie wie chyba każdy. Dym niszczy skórę, a toksyny oddziałują na włókna kolagenowe. Skóra traci jędrność, pod oczami pojawiają się sińce i organizm szybciej się starzeje.

Wypróbuj kompres

Najważniejsze, aby był zimny. Możesz użyć schłodzonych w lodówce, żelo-wych okularów lub wypróbować moc natury. Worki pod oczami pomoże zmniejszyć kompres z chłodnego mleka lub zielonej herbaty – obkurczają naczynia krwionośne. Dobre efekty można też uzyskać z pokrojonych w plastry i schłodzonych truskawek. Mają właściwości ściągające i przeciwzapalne.

Dostarczaj wodę

Worki pod oczami to nie tylko woda zatrzymana w organizmie, ale również jej niedobór objawiający się odwodnieniem organizmu. Jej ilość musi być odpowiednia. Jeżeli hormony nie zatrzymują jej w Twoim organizmie, to pij około 8 szklanek wody dziennie. W przeciwnym wypadku naczynia krwionośne mogą się rozszerzyć, a pod oczami pojawi się opuchlizna z powodu małej ilości płynów w organizmie.

Zmywaj makijaż

Kolorowe kosmetyki podrażniają i sprawiają, że skóra nie oddycha. Przez to staje się przesuszona i podatna na powstawanie opuchlizny pod oczami. Dokładne oczyszczenie twarzy przed snem to podstawa.

Pielęgnuj

Ale jak? Cienka skóra pod oczami wymaga subtelnej pielęgnacji, chodzi tu głównie o nawilżenie. Wybieraj kremy bogate w witaminy z grupy B, witaminę C oraz A. Ta ostatnia rozkłada się jednak pod wpływem słońca, dlatego lepiej sprawdzi się w kremach na noc. Przy okazji wypróbuj możliwości kofeiny – działa ściągająco i doskonale radzi sobie z sińcami pod oczami. ✤

Podziel się wiedzą!