Sposoby na włosy suche i zniszczone

Podziel się wiedzą!

Kiedy włosy wydają się suche w dotyku, mogą być również łamliwe i trudne do ułożenia. To częsty problem szczególnie po lecie. Ekspozycja na słońce, stylizacja na ciepło, wilgoć, palenie tytoniu i inne czynniki mogą przyczynić się do zniszczenia i wysuszenia włosów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​szybko możesz przywrócić dawny blask swojej fryzurze zmęczonej latem.

Przytnij jeśli trzeba

Jeśli twoje włosy są zbyt suche, możesz potrzebować strzyżenia. Nawet jeśli nie są zbyt długie, rozdwojone końcówki mogą utrudniać stylizację i potęgować uczucie szorstkości. Dlatego odwiedź swojego stylistę i odetnij niezdrowe włosy, które obciążają świeży odrost.

Zażywaj witaminy

Potrzebujesz witamin, aby odżywić swój organizm, ale niektóre witaminy bezpośrednio wpływają również na zdrowie włosów i paznokci. Witamina A, witamina C, biotyna (czasami nazywana witaminą H) i żelazo mineralne przyczyniają się do tego, że włosy wyglądają zdrowiej. Ponieważ witaminy prenatalne zawierają wszystkie powyższe witaminy, niektórzy ludzie przyjmują je ze względu na ich wpływ na włosy. W tej chwili popularne jest również zażywanie suplementów zawierających tylko biotynę, aby włosy wyglądały lepiej.

Zadbaj o dietę bogatą w kwasy omega

Białko morskie zapobiega wypadaniu włosów i może sprawić, że te będą wyglądały na bardziej błyszczące. Aby uzyskać dobre rezultaty bez przyjmowania suplementów, zwiększ ilość białek morskich w diecie i spożywaj takie produkty jak łosoś, ostrygi, makrela, tuńczyk, sardynki. Są one bogate w peptydy i kwasy omega-3, które mogą nadać włosom blask. Możesz również rozważyć spożywanie większej ilości przeciwutleniaczy, aby zwalczyć stres oksydacyjny, który powoduje, że włosy wyglądają niezdrowo. Wprowadź do diety takie produkty, jak orzechy włoskie, fasola zwyczajna, jagody, brokuły, pomidory.

Myj włosy wyłącznie odpowiednimi produktami

Szampon usuwa brud i pot z włosów, ale także sebum. Te ostatnie to naturalny olej, który sprawia, że ​​włosy są łatwiejsze w pielęgnacji i mają połysk – jednak w nadmiarze sebum powoduje, że włosy są optycznie tłuste. Włosów suchych i zniszczonych nie powinno się myć codziennie. Sięgaj również po szampon przeznaczony specjalnie do włosów suchych. Łagodnie myje, nie pozbawiając w nadmiarze fryzury jej naturalnego oleju, a tym samym – nie przesusza. Ponadto dodatkowe składniki pielęgnacyjne dbają o odpowiednie odżywienie oraz regenerację.

Przy okazji w przypadku włosów suchych i zniszczonych warto unikać suszenia ich suszarką (zamiast tego zrób turban z ręcznika) i stylizacji na gorąco. W poprawie ich wyglądu świetnie sprawdzają się ponadto chłodne prysznice zamiast tych gorących, wykorzystanie nakrycia głowy w lecie oraz niektórych olejów i olejków eterycznych – ze słodkich migdałów, kokosowego, arganowego, miętowego czy lawendowego.✴︎

Podziel się wiedzą!