Sposoby na oczy łzawiące od alergii

Podziel się wiedzą!

Jeśli szczególnie wiosną Twoje oczy łzawią i swędzą, to znak, że możesz mieć alergię. Środków zaradczych jest cała masa, ale w tych lżejszych przypadkach w zupełności wystarczą bezpieczne i mało inwazyjne krople. Które wybrać?

Krople obkurczające

Dzięki nim oko od razu zaczyna wyglądać lepiej i przestaje być czerwone. Jest też jednak druga strona medalu – w przypadku częstego używania mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku. Oko potrafi uzależnić się od substancji czynnych i po odstawieniu kropli być czerwone nawet po zakończeniu sezonu alergicznego. Grunt to używać tego rodzaju produktów rozsądnie.

Sztuczne łzy

Są dobrym wstępem do walki z objawami alergii. Warto przechowywać je w lodówce – będą wtedy koić po zastosowaniu i działać jak kompres. Ich działanie polega na wypłukaniu alergenu lub chwilowym zmyleniu receptorów. Jakieś wady? Kiepsko sprawdzają się w przypadku intensywnej alergii.

Krople przeciwhistaminowe

Reakcja alergiczna powoduje wyrzut histaminy. Tego typu krople mają na celu powstrzymanie mechanizmu i faktycznie ich skuteczność w redukowaniu czerwonych i łzawiących oczu jest całkiem spora. Trzeba tylko dokładnie czytać skład tego typu preparatów. Wiele z nich dodatkowo zawiera substancje obkurczające naczynia krwionośne, co sprawia, że nie można stosować ich często, by oko się nie uzależniło.

Krople przeciwzapalne

Niesteroidowe krople przeciwzapalne zwykle są silniejsze od tych przeciwhistaminowych, dlatego warto po nie sięgnąć w przypadku wyjątkowo intensywnej alergii. Nie mogą być stosowane przez długi okres czasu, a przed zakupem należy udać się do okulisty na konsultację i dobór odpowiedniego preparatu.

Stabilizatory komórek tucznych

Zadaniem tego typu kropli jest powstrzymanie objawów alergii jeszcze zanim zaczną się na dobre. Komórki tuczne uwalniają zapalną histaminę, a krople hamują ten proces.

Krople z naturalną siarką (MSM) i srebrem

Twardniejące membrany w oku mogą upośledzać przepływ płynu, a tym samym doprowadzać do kumulowania się alergenów. Właśnie dlatego warto sięgnąć po krople z siarką organiczną i srebrem. Pomagają zmiękczyć błony, umożliwiając przepływ płynów przez tkanki optyczne. Dzięki temu składniki odżywcze są w stanie lepiej przenikać i wspomagać proces leczenia, a także ograniczać męczące skutki alergii. Ponadto krople z MSM i srebrem pomagają wyrównać ciśnienie, naprawić uszkodzone błony, redukują zaczerwienienie i uszkodzenia naczyń krwionośne, pomagając przy okazji usuwać z oka zanieczyszczenia i alergeny.

Warto przetestować różne krople, by wybrać te najlepsze dla siebie. Im bardziej naturalny jest produkt, tym bezpieczniejszy dla oka. ✿

Podziel się wiedzą!