Sposoby na ochronę włosów

Podziel się wiedzą!

Chłodne dni mają niestety to do siebie, że włosy tracą swój blask i stają się skłonne do wypadania. Wszystko przez zmienne warunki atmosferyczne i wahania temperatury. W jaki sposób utrzymać ich dobrą kondycję?

Stosuj masaż głowy

Ochroń włosy wykonując w okresie jesiennym co 1-2 dni masaż skóry głowy, aby stymulować pracę gruczołów łojowych i poprawić krążenie krwi. Do masażu warto wykorzystać olej z mango, monoi czy arganowy lub inne silnie odżywcze. Oczywiście trzeba też uważać na zadrapania spowodowane choćby paznokciami.

Podcinaj włosy

Przycinanie włosów oraz usuwanie uszkodzonych lub rozdwojonych końcówek pomaga “odświeżyć” fryzurę i skórę głowy, co ostatecznie wpływa na zdrowy wygląd jesienią. Tego typu zabiegi pielęgnacyjne pomogą uporać się z plątaniem, łamaniem i słabymi włosami.

Zadbaj o odpowiednie odżywianie

Jesień to sezon żniw, więc skorzystaj z hojności natury! Spożywaj produkty, które dobrze wpływają na włosy. Chodzi tutaj przede wszystkim o: jabłka, brukselkę, pasternak, gruszki, brukiew, kalafior, dynię, ziemniaki, rzepę, granaty, daktyle, kiwi i cytrusy. Odżywiona fryzura będzie miała ładniejszy kolor i przestanie się przerzedzać.

Unikaj stresu

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Stres może powodować wzmożone wypadanie włosów, co jeszcze bardziej stresuje! Ale nie martw się – weź głęboki oddech, wykonuj systematycznie ćwiczenia uspokajające, poddaj się aromaterapii, rozkoszuj się śmiechem, ziołową herbatą i kontaktem z najbliższymi. To wszystko zawsze pomaga uciec od codziennych problemów. 

Używaj odpowiednich szamponów i odżywek

Nie każdy szampon nadaje się do codziennego stosowania. Wiele z nich podczas częstego użytkowania przesusza włosy oraz dodatkowo pogarsza ich stan na jesień. Właśnie dlatego szczególnie teraz trzeba starannie dobierać kosmetyki oraz najlepiej stosować odżywki, które wzmocnią włosy i odżywią skórę głowy. Nie każdy ma jednak czas i chęci na pełną pielęgnację, choć nie wszystko stracone. Na rynku można znaleźć tzw. produkty 2w1, czyli balsamy do włosów, które łączą działanie szamponu i odżywki podczas jednego mycia, przez co później nie trzeba już wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Przy regularnym stosowaniu takie preparaty normalizują stan skóry głowy, przywracają włosom lekkość, miękkość oraz gładkość bez efektu puszenia, a także powstrzymują wypadanie. To świetne rozwiązanie na okres jesienny, za którym większość fryzur zdecydowanie nie przepada.

Włosy wyjątkowo negatywnie reagują na jesienną i zimową aurę, przerzedzając się i tracąc blask. Wystarczy jednak chwila uwagi przez najbliższych kilka miesięcy, by utrzymać ich doskonałą formę. ✤

Podziel się wiedzą!