SOS po alkoholowej nocy

Podziel się wiedzą!

Picie alkoholu stało się częścią życia społecznego i jest standardem podczas Sylwestra czy imprez ze znajomymi. Podczas gdy spożywanie alkoholu z umiarem ma pewne korzyści zdrowotne, jego nadmierne spożywanie przynosi więcej szkód. Jednym z narządów, który cierpi najbardziej jest wątroba odgrywająca rolę w wielu procesach metabolicznych. Za każdym razem, gdy wątroba filtruje alkohol, niektóre komórki tego narządu umierają.

Aby doprowadzić wątrobę do ładu po nocy zakrapianej alkoholem, wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad. Pomogą zregenerować się narządowi i ograniczą dokuczliwość skutków ubocznych nadmiernego spożycia alkoholu.

Ogranicz spożycie alkoholu na jakiś czas

Uszkodzenie wątroby spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu może zostać odwrócone, jeśli ograniczysz lub przestaniesz pić alkohol przez jakiś czas. W przypadku częstych imprez eksperci zalecają spożywanie nie więcej niż kieliszek alkoholu dziennie w przypadku kobiet i dwóch szklanek u mężczyzn. Wszystkie dawki powyżej tych ilości działają destrukcyjnie.

Pij umiarkowane ilości kawy

Wiele badań donosi, że kawa z kofeiną może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób wątroby nawet o 70 procent! Dzięki temu potrafi pomóc w zapobieganiu marskości wątroby związanej z alkoholem. Badanie wykazało, że picie jednej kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na marskość o 22 procent, a 4 filiżanek dziennie aż o 65 procent. Naukowcy są przekonani, że korzyści mogą wynikać z właściwości przeciwzapalnych kawy.

Oczyść organizm w sposób naturalny Możesz wyeliminować toksyny, ograniczyć stan zapalny i utrzymać zdrową wątrobę i nerki, przestrzegając zdrowej diety. Zamiast pić słodkie napoje, postaw na zieloną herbatę lub wodę. Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, które usuwają szkodliwe czynniki utleniające z organizmu. Możesz także zacząć stosować kurkumę i imbir, a także zwiększyć spożycie warzyw kapustnych, takich jak brukselka, kalafior i jarmuż. Te warzywa zawierają związki chemiczne, które pomagają wątrobie rozłożyć chemikalia i hormony. Istnieje również wiele ziół, które mogą pomóc oczyścić wątrobę po imprezowej nocy. Należą do nich kora borututu, chanca piedra, korzeń cykorii, korzeń mniszka lekarskiego, glistnik wielkokwiatowy, nasiona ostropestu plamistego, kurkuma organiczna, organiczny żółty korzeń dok i mięta pieprzowa.

Unikaj innych czynników szkodzących wątrobie przez jakiś czas

Alkohol nie jest jedynym czynnikiem ryzyka uszkodzenia wątroby. Mało ruchliwy tryb życia i niezdrowa dieta mogą powodować gromadzenie się tłuszczu w wątrobie. To z kolei potrafi prowadzić do chorób nawet jeśli nie pijesz alkoholu. Leki dożylne i donosowe mogą również potęgować zapalenie wątroby typu C i narażać życie na niebezpieczeństwo. Zamiast tego spróbuj uprawiać zdrowy tryb życia, który obejmuje regularne spożywanie posiłków i codzienne ćwiczenia.

Wątroba nie ma łatwego życia. Jednak wystarczy chwila uwagi, by nawet po Sylwestrze czy zakrapianej imprezie powróciła do dawnej kondycji! ❄︎

Podziel się wiedzą!