Sierpniowe newsy: herbata w kształcie rekina i pancerne kondomy!

Podziel się wiedzą!

Herbata inna niż wszystkie

Czy w dzisiejszych czasach herbata może jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak! Japońska firma DAISHO FISHERY COMPANY stworzyła torebki z herbatą w kształcie… Żarłacza białego! Sam napar również powinien przypaść do gustu – może mieć smak dzikiej róży oraz hibiskusa. 

fot: DAISHO FISHERY COMPANY

Wyjątkowe dni sierpnia

  • 1 sierpnia – Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego 
  • 8 sierpnia – Dzień Pszczół 
  • 19 sierpnia – Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej 
  • 21 sierpnia – Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich

Prezerwatywa przyszłości

Minęło już 100 lat bez większych innowacji wśród bliskich szczególnie młodym ludziom – prezerwatyw. Szwedzka firma LELO po 7 latach badań stworzyła HEX – kondom przyszłości. Ma sześciokątną strukturę plastra miodu i ponoć jest odporny nawet na dźganie igłą. 

fot: Lelo HEX

Chcesz żyć długo i zdrowo? Jedz błonnik!

Najnowsze badanie sugerują, że pokarmy bogate w błonnik zmniejszają ryzyko zachorowania na wiele chorób przewlekłych. Prawdopodobnie wszystko za sprawą obniżania poziomu cukru we krwi oraz tłumienia stanów zapalnych, które są kluczowym czynnikiem w procesie starzenia organizmu.

Wyniki konkursów poprzedniego wydania magazynu Apteka Press

Wyłoniliśmy nowych zwycięzców, którzy brali udział w lipcowych konkursach naszego miesięcznika. Zestawy kosmetyków wędrują do Pani Sylwii z Kątów Wrocławskich i Pani Bogumiły z Lublińca za przepisy kulinarne, oraz do Pani Hanny z Trąbczyna Dworskiego za nadesłany temat artykułu. Prócz konkursów w aktualnym numerze zachęcamy do odwiedzin portalu internetowego oraz naszego Facebooka, gdzie przygotowaliśmy nowe konkursy on-line!

Podziel się wiedzą!