Moda: Sekrety łączenia kolorów ubrań!

Podziel się wiedzą!

Jak dobrać kolory, by wszystkie do siebie pasowały? Dobre pytanie! Nastała jesień, dlatego w najbliższym czasie warstw ubrań będzie przybywać, a nie ubywać. Nasza ściąga pomoże dobrać kolorystykę wszystkich elementów kreacji tak, by jesienna stylizacja wyglądała doskonale!

Każdemu pasują inne kolory, choć najbardziej uniwersalne są te neutralne. Większość osób obraca się wśród podstawowych barw i unika eksperymentów. Ale wystarczy zagłębić się trochę w ten cały barwny świat, by okazało się, że skrywa mnóstwo inspiracji. 

Mało kto zastanawia się ile różnych jest odcieni beżu i jak bardzo potrafią zmieniać wydźwięk całej stylizacji. Paryskie domy mody preferują barwę czerwoną, zieloną oraz różową i stawiają często na stonowane kolory. To zabawne, ale odzież sprawia wtedy wrażenie droższej, niż jest w rzeczywistości. Jednak w jaki sposób dobrać odcienie, by nadać sobie szyku z okazji jesieni?

Dopasowanie

Pewne jest jedno – ludzie raczej nie zauważą, że masz niewielką szafę, jeśli będziesz codziennie nosić ten sam, granatowy żakiet, zamiast fluorescencyjnej, żółtej kurki. Wyraziste i wzorzyste ubrania są lepiej zapamiętywane, przez co trudniej ukryć powtórzenia stylizacji. Właśnie dlatego lepiej postawić na stonowane barwy, a tabelka po prawej stronie pomoże w doborze doskonałych zestawień kolorystycznych. Dzięki temu podkreślisz swój gust i smak. Podczas tworzenia kreacji ogranicz się do jednego koloru podstawowego, uzupełnionego o 1-2 dodatki w kontrastowej barwie zgodnie z tabelką. Jeśli stosujesz wzorzyste stroje, akcesoria noś w jednym kolorze i możliwie ciemne.

Paleta barw

Kolor czerwony i niebieski są bardzo uniwersalne i często pasują wielu różnym osobom. Odcienie pastelowe można z kolei swobodnie ze sobą miksować, dzięki czemu stworzysz swoją własną, ulubioną paletę barw, w której najbardziej Ci do twarzy. Jesień pozwala na stosowanie wielu różnych dodatków oraz warstw ubrań, dlatego pole do popisu jest naprawdę ogromne! Oto kilka przykładów, które możesz spersonalizować zgodnie z kolorystyką z tabelki:

  • Ciemne ubranie i ciemny płaszcz z jasnymi rękawiczkami, butami i ciemną torebką.
  • Ciemne ubranie z jasnym płaszczem i czapką, ale ciemnymi rękawiczkami, torebką i butami.
  • Wszystko ciemne z wyjątkiem jasnych rękawiczek.
  • Wszystko ciemne z wyjątkiem jasnej czapki.
  • Wszystko jasne z wyjątkiem ciemnej czapki.
  • Buty i rękawiczki w tym samym kolorze. ✤
Podziel się wiedzą!