Sama prawda o usuwaniu makijażu

Podziel się wiedzą!

Gdy sylwestrowa impreza czy domówki ze znajomymi dobiegają końca, przychodzi czas na zmycie wieczorowego makijażu. ​Nieumiejętność usunięcia kolorowych kosmetyków może spowodować znacznie więcej problemów niż tylko zabrudzona pościel!

Utrudniona regeneracja

Podczas snu nasza skóra się regeneruje, ale jeśli pory są jeszcze zatkane makijażem, nie są w stanie oddychać, uniemożliwiając powrót do zdrowia. Właśnie dlatego sypianie z „maską” na twarzy odbija się czkawką w późniejszym wieku.

Problemy skórne

Pozostawienie makijażu na twarzy przed położeniem się do łóżka spowoduje przekrwienie skóry. Ostatecznie prowadzi do mikropęknięć, powstania drobnych zmarszczek oraz obrzęków i cieni wokół oczu.

Chusteczki niewystarczające

Chusteczki do usuwania makijażu mogą wydawać się szybkim i łatwym sposobem na oczyszczenie twarzy, ale tak nie jest. Ścierają kolorowy produkt tylko z powierzchni skóry, co nie jest wystarczające. Właśnie dlatego trzeba używać dodatkowo odpowiednie środki czyszczące, np. nawilżające olejki do demakijażu lub mleczka.

Oczyszczaj podwójnie

Konieczne jeszcze dwukrotne oczyszczanie twarzy. Pierwsze mycie polega na usunięciu makijażu, a drugie na właściwym oczyszczeniu skóry. Dodatkowo drugie mycie warto wykorzystać do masażu twarzy, aby poprawić krążenie, co pozwoli zachować zdrową i promienną cerę.

Zacznij od ust

Usuwanie makijażu powinno być wykonywane krokami – a pierwszym są Twoje usta. Niezależnie od tego, czy jest to odważny kolor czy subtelny, żaden z nich nie będzie wyglądać dobrze rozsmarowany na całej twarzy. Najpierw usuń kolor ust, aby uniknąć problemów w przyszłości, a następnie zajmij się powiekami. Pamiętaj jednak że skóra jest tam wyjątkowo cienka – unikaj rozsmarowywania, zamiast tego przyklepuj miejsca wokół oczu wacikiem nasączonym środkiem do demakijażu. 

Pytanie jeszcze czym najlepiej usuwać makijaż? Znakomicie sprawdzają się tłuste produkty, np. w postaci delikatnego oleju do demakijażu, który nie tylko oczyszcza ale również nawilża. Te naturalne są skomponowane na bazie odżywczych olejów roślinnych, np. słonecznikowego czy z pestek winogron. W składzie warto też szukać oleju rycynowego, który ma właściwości oczyszczające. Dodatek witaminy E w produktach do oczyszczania twarzy zapewni spowolnienie procesów starzenia oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Po zastosowaniu olejów skóra pozostaje wyraźnie oczyszczona, nawilżona i ukojona.

Najważniejsze jednak, by każdy znalazł swój ulubiony produkt i pamiętał o pielęgnacji skóry przed snem – ta odwdzięczy się promiennym wyglądem oraz lepszym napięciem w późniejszym wieku. ❆

Podziel się wiedzą!