Rewitalizacja skóry

Czy można w naturalny sposób uzyskać świetny wygląd skóry pozbawionej blasku? Oczywiście, że tak! Wystarczy zastosować się do tych kilku prostych wskazówek, by zrewitalizować skórę.

Unikaj agresywnych środków oczyszczających twarz

W przeciwieństwie do garnków i patelni, Twoja skóra nie musi być szorowana ani atakowana agresywnymi środkami myjącymi oraz oczyszczającymi. W związku z tym nie przesadzaj i sięgnij po łagodne środki czyszczące – mleczka, żele, pianki lub ściereczki do twarzy. Zerknij na etykiety produktów, aby upewnić się, że zawierają delikatne środki powierzchniowo czynne, najlepiej pochodzenia roślinnego (choćby z przedrostkiem coco, oleate, sucrose, butter, glyceryl). Znakomitym wyborem są też delikatne, naturalne peelingi oczyszczające w postaci drobno zmielonych pestek owoców. Drobinki delikatnie ścierają wierzchnie warstwy naskórka, wygładzają i ujednolicają koloryt, wspomagając rewitalizację przenikającym składnikom aktywnym.

Sięgnij po produkty o zrównoważonym pH

Oznacza to, że ich pH jest zsynchronizowane ze skórą, przez co delikatnie usuwają sebum (oleista substancja wydzielana przez skórę) i makijaż bez uszkadzania naturalnej warstwy tłuszczowej. Uwaga na niektóre preparaty z niskim pH – mogą powodować przesuszenia, ale za to często pomagają pozbyć się martwego naskórka.

Zadbaj o nawilżenie

Dobry krem na dzień łączy dwa zadania – nawadnia i chroni. Wybierz taki, który ma substancje nawilżające pochodzenia roślinnego (naturalne oleje, masła i niezbędne kwasy tłuszczowe penetrują skórę lepiej niż sztuczne środki zmiękczające, takie jak pochodne ropy). Ważne są też przeciwutleniacze ze źródeł naturalnych – mogą zawierać bioflawonoidy i inne korzystne związki, których nie ma w wersjach syntetycznych. W formie filtru przeciwsłonecznego często stosowany jest tlenek cynku lub dwutlenek tytanu – to bezpieczne związki.

Maseczki oraz preparaty rewitalizujące

Tutaj również naprzeciw wychodzi natura. W procesie odnowy znakomicie sprawdzają się poniższe składniki:

  • olej lniany – naturalne, bogate źródło kwasu linolowego oraz linowego, pomaga uregulować skład sebum, uspokaja cerę, oczyszcza ją i zwalcza trądzik. Przy tym nie wysusza skóry. Jest polecany nie tylko do skóry tłustej, doskonale sprawdzi się też na suchej, podrażnionej skórze – delikatnie będzie ją nawilżał, a dzięki temu, że szybko się wchłania i może być stosowany na co dzień,
  • olej z pestek malin – posiada właściwości antyoksydacyjne, wygładzające, przeciwzapalne, wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Znajduje zastosowanie w kosmetykach do cery trądzikowej, tłustej, mieszanej, ale też suchej, dojrzałej i normalnej,
  • masło Shea – działanie pielęgnacyjne, natłuszcza i nawilża. Dzięki niemu skóra jest gładka i miękka. Substancje zawarte w maśle karite przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych.

Ciekawymi dodatkami wpływającymi na rewitalizację są również olej z pestek truskawek, masło z awokado czy olej arganowy. Taki koktail nie tylko nawilży ale również uzupełni brakujące składniki, dzięki czemu twarz odzyska blask! ✿