Proste zasady skutecznego oczyszczania twarzy

Podziel się wiedzą!

Wydawałoby się, że oczyszczanie twarzy to jedna z najprostszych czynności jakie istnieją. Jednak mycie twarzy wymaga czasu i uwagi – robienie tego we właściwy sposób może wpłynąć na promienną skórę twarzy i mniejszą ilość wyprysków. Mało tego – prawidłowo pielęgnowana twarz pozwoli zamaskować wiek, szczególnie po latach odpowiedniego oczyszczania.

Wielu uważa, że ​​twarz należy myć tylko w celu usunięcia makijażu lub gdy wygląda na brudną. W rzeczywistości zaleca się mycie twarzy dwa razy dziennie. Jednak to, ile razy myjesz twarz, może być mniej ważne niż sposób wykonania tej czynności. Bez względu na rodzaj skóry, teksturę czy aktualny stan, należy podkreślić, że ​​rutynowe oczyszczanie przed senem jest szczególnie ważne. Usunięcie makijażu i zabrudzeń z całego dnia pomoże przygotować skórę do pielęgnacji, a także wesprze ją w nocnych procesach regeneracji i odnowy.

Usuń makijaż

Użyj delikatnego płynu do demakijażu zanim zaczniesz zasadnicze oczyszczanie twarzy przed senem. Pory są wykorzystywane przez organizm do usuwania toksyn w ciągu nocy, a jeśli zostaną zatkane, wszystko zostanie w skórze. Dotyczy to wszystkich rodzajów skóry, nawet jeśli masz dość sprężystą warstwę zewnętrzną.

Używaj letniej wody

Czas rozwiać mit: pory to nie drzwi. Gorąca woda ich nie otwiera, a zimna ich nie zamyka. Prawda jest taka, że ​​ekstremalne temperatury wody mogą po prostu powodować podrażnienia, więc najlepiej trzymać się zdrowego środka.

Zainwestuj w szczoteczkę soniczną

Tłusta skóra może znacznie skorzystać na oczyszczaniu sonicznym – technologii wykorzystującej delikatne pulsacje do czyszczenia porów. Odpowiednie urządzenia mają kilka typów główek do różnych celów – od rozświetlenia po redukcję trądziku.

Nie myj twarzy zbyt często

Często ludzie zapominają, że myją twarz pod prysznicem – a wcześniej lub chwilę później jeszcze w umywalce. O ile mycie twarzy dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem, jest zalecane, to trzy razy dziennie może skórze zaszkodzić i ją przesuszyć.

Stosuj płyn micelarny

To inaczej woda zawierająca cząsteczki miceli, które przyczepiają się do makijażu i zanieczyszczeń, a następnie pomagają je zneutralizować. Płyn micelarny doskonale sprawdza się też np. na biwaku z ograniczonym dostępem do wody – oczyści twarz bez konieczności wykorzystania wody. Po umyciu koniecznie użyj również toniku, aby przywrócić skórze odpowiednie pH.

Nie zatrzymuj mycia twarzy na… brodzie

Twoja szczęka i szyja też są podatne na gromadzenie się brudu oraz zanieczyszczeń – też potrzebują uwagi. Wykonując masaż oczyszczający twarzy, delikatnie pocieraj palcami ruchem ku górze, aby pobudzić krążenie i zachęcić skórę do pozostania napiętą.

Pozbądź się zwykłego mydła w kostce

O ile mydła w kostce nie są specjalnie opracowane z myślą o twarzy, to mogą zmieniać równowagę pH skóry (co wpływa na rozwój większej liczby bakterii i drożdży). Ludzie mają tendencję do szukania silnie pieniących się produktów, ponieważ myślą, że jeśli się nie pienią, to nie oczyszczają. Jednak silne pienienie się może pozbawić skórę naturalnych olejków. Jako środki do mycia twarzy zwykle polecane są balsamy oczyszczające, stworzone dla wrażliwej skóry. Ciekawym rozwiązaniem są też delikatne pianki myjące – mają lekką oraz przyjemną konsystencję, a także bardzo łatwo je stosować. Lepiej wybierać produkty delikatne.

Podziel się wiedzą!