Poznaj Polskę: Krynica Zdrój

Podziel się wiedzą!

W Apteka Press głęboko wierzymy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, podróże kształcą, a nade wszystko, że te dwa powiedzenia są w jakiś sposób połączone. W związku z tym, kontynuujemy rozpoczętą w zeszłym numerze serię, i zapraszamy na kolejny etap podróży po Polsce. Dzisiejszy przystanek to Krynica-Zdrój!

Narciarstwo

Pierwszym, o czym należy wspomnieć są bez wątpienia trasy narciarskie, które spełnią potrzeby każdego miłośnika białego szaleństwa. Stoki na Słotwinach czy Azotach przygotowane są tak, aby wszyscy narciarze, niezależnie od umiejętności, mogli w pełni wykorzystać czas na radosnym szusowaniu. Jeśli zaś ktoś chce dopiero zacząć przygodę z narciarstwem, pomogą mu w tym liczne szkółki oraz wypożyczalnie sprzętu, przez można odkryć swoje nowe hobby. A skoro jesteśmy przy nartach, to naturalnie sport ten nie ogranicza się jedynie do zjazdów. W Krynicy znaleźć można kilka świetnie utrzymanych tras narciarstwa biegowego, których łączna długość wynosi aż 14 km. 

Lodowisko

Jeśli komuś nie w smak tereny pochyłe, to warto wybrać się do sali sportowej, gdzie duże lodowisko (30m x 60m) pozwoli na spokojną jazdę, ewentualnie intensywne wyścigi po zadbanej tafli. Można oczywiście spróbować też sił w hokeju na lodzie.

Szlaki rowerowe

Rzecz jasna, Krynice-Zdrój warto odwiedzić nie tylko zimą, ponieważ w cieplejsze dni również atrakcji jest cala masa. Licząca 39 km pętla rowerowa zapewnia przepiękne widoki i dużą różnorodność, od zabytków architektury sakralnej, po naturalne ujęcia pitnej wody. Na trasie tej, łączącej Beskid Niski i Beskid Sądecki, mile widziane są jednak rowery górskie – teren bywa niekiedy ciężki!

Baseny i muzea

Dla miłośników spokoju poleca się skorzystanie z jednego z kilkunastu basenów, bądź odwiedzenie muzeum zabawek, które ze względu na tematykę powinno zainteresować każdego. Warto też wspomnieć, iż odbywają się tam lekcje historii z wykorzystaniem zabawek właściwych dla omawianej epoki. Trzeba przyznać, że to bardzo oryginalne.

Park linowy

Po chwili dla umysłu warto zrobić coś dla ciała, i to na całego – park linowy to idealna propozycja aktywnie spędzonego czasu, ponieważ 8 różnych tras to gwarancja braku nudy. Oczywiście, pokonanie wszystkich podczas jednego wypadu jest wyczynem raczej niewykonalnym (choć zachęcamy do spróbowania własnych sił!), więc spokojnie można wybrać taką, która najlepiej odpowiada naszym umiejętnością. Zarówno dzieci jak i zawodowcy znajdą coś dla siebie. 

Turystyka konna

To, że przebywanie ze zwierzętami ma szczególny wpływ na ludzkie samopoczucie jest rzeczą pewną, toteż będąc w Krynicy Zdroju warto na chwile zatrzymać się i zrelaksować w towarzystwie koni. Konna turystyka jest ciekawą propozycją dla wszystkich lubiących obcować z majestatycznymi zwierzętami, a dwie stadniny z pewnością to ułatwią. 

Jak widać, nasz kraj odkrywać można wciąż na nowo, dzięki ogromnej ilości pięknych miejsc  z wieloma atrakcjami. Warto o tym pamiętać planując odpoczynek. Nie pozostaje zatem nic innego – zapraszamy do Krynicy-Zdrój!

Podziel się wiedzą!