Poznaj Polskę: Duszniki Zdrój

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Polska ma w sobie wiele uroku, warto zwiedzić ją i poznać bliżej. Szanowni Czytelnicy, tym razem nasza propozycja to Duszniki Zdrój i okolice!

Uzdrowisko

Pierwszym, z czym kojarzy się to miejsce, jest oczywiście znane na cały kraj Uzdrowisko. To leżące na dawnym szlaku handlowym między Pragą a Wrocławiem miejsce przynieść może ulgę zmęczonemu ciału, które szybko odzyska sprawność po nadmiarze pracy i zmartwień. Co ciekawe, o zaledwie 6 km dalej położony jest rezerwat przyrody, w którym zaobserwować można rośliny pochodzące jeszcze z czasów epoki lodowcowej. 

Dworek Chopina

Naturalnie, w czasie wypoczynku ważne jest również zadbanie o umysł, więc warto odwiedzić Dworek Chopina, w którym to od lat 40’ ubiegłego wieku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chopinowski będący prestiżowym wydarzeniem na scenie muzyki Polskiej, jak i światowej. W dniach wolnych od Festiwalu muzyka rozbrzmiewa tam w dalszym ciągu, i dzięki licznym wydarzeniom artystycznym można zapoznać się ze stylami przeszłości, ciągle stanowiącymi  inspiracje  dla  muzyków współczesnych.

Kaplica czaszek

Mniej więcej 12 km od Dusznik, w Czermnej, znajduje się miejsce szczególne, które powinno stanowić ważny punkt na mapie każdego turysty. Kaplica czaszek, bo o niej mowa, to wyłożone ludzkimi kośćmi świadectwo kruchości życia, wprowadzające w zadumę i refleksje, a także będące odskocznią od zgiełku codzienności.

Ogród Bajek

Oczywiście, nie można jedynie się użalać i lękać nieuniknionego, więc warto odwiedzić Ogród Bajek, w którym widok przepięknych roślin i uroczo wkomponowanych miniatur inspirowanych stylistyką baśniową  podniesie  na  duchu  i  pokrzepi największego nawet smutasa. Ogród ten położony jest nieco dalej, na zboczu Lesieńca, ok. 30 km od Dusznik.  


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Muzeum Zabawek

Rozbudzony zew dziecka można wzmocnić wizytą w Muzeum Zabawek, w którym znajduje się kilkutysięczna kolekcja tychże, będąca swoistym wehikułem czasu. Bo trzeba przyznać, iż widok wyposażonej klasy sprzed 50 lat doprawdy zabiera w przeszłość.

Muzeum Papiernictwa

A skoro o muzeach mowa, nie mogło zabraknąć Muzeum Papiernictwa, które nie tylko skupia się na pokazywaniu historii tej dziedziny, ale  również  współpracuje z artystami wykorzystującymi w swych pracach właśnie papier – tworzywo o tyle niezwykłe, jak wszechstronne. Zrobienie papierowej figurki wcale nie jest takie proste!

Podziemne Miasto Osówka

To owoc działalności Niemców, które rozpoczęły się w 1943 roku. Powstały podziemne korytarze, sztolnie i systemy obronne. Dzisiaj w Górach Sowich można zwiedzać aż 1.5km  podziemnych  korytarzy  oraz bunkrów! Obiekt z roku na rok zyskuje na atrakcyjności, a miejscowa restauracja pozwoli odpocząć po zwiedzaniu.

Jaskinia Niedźwiedzia

To najdłuższa jaskinia w Sudetach! Została odkryta w 1966 roku i znajduje się na terenie rezerwatu przyrody. Jest świetnie zachowana i stanowi jedną z najbardziej znanych atrakcji. Widoki zapierają dech w piersiach – to trzeba zobaczyć!

To oczywiście tylko niektóre z atrakcji czekających na zwiedzających Duszniki Zdrój. Warto znaleźć urokliwy hotel w dogodnym miejscu i delektować się atrakcjami. Ciekawym miejscem są okolice centrum, oraz Jamrozowej Polany – w tej drugiej można obcować z przyrodą oraz odpocząć po licznych wycieczkach. Duszniki to również Skalne Miasto, zamki, Park Miniatur, Bazylika w Wambierzycach i wiele więcej! Ze względu na różnorodność i specyfikę Dusznik można powiedzieć jedno – każdy znajdzie tam coś dla siebie. I to u nas na miejscu – w Polsce!

foto: duszniki.pl

Podziel się wiedzą!