Poznaj olejki, które działają jak afrodyzjaki!

Podziel się wiedzą!

Skoro walentynki, to nie mogło zabraknąć intrygującego tematu afrodyzjaków. O tym czy działają i jakie wybrać kilka słów poniżej.

W roli afrodyzjaków doskonale sprawdzają się olejki eteryczne, które w specyficzny sposób stymulują układ nerwowy i mogą pobudzać libido oraz usprawnić życie seksualne. Przy okazji potęgują przyjemne odczucia podczas stosunku płciowego. Tak naprawdę wystarczy pokropić nimi poduszkę w sypialni lub posmarować nimi okolice szyi czy wykorzystać podczas masażu. Oczywiście nie każdy olejek będzie do Ciebie pasował, dlatego najlepiej przetestować kilka i wybrać ten najlepszy.

Olejek różany

Jest oceniany bardzo wysoko i często nazywany olejkiem miłości. Odpręża i zmniejsza poczucie strachu lub wstydu, dzięki czemu nawet zamknięta w sobie osoba w łóżku potrafi zmienić się w prawdziwego tygrysa. Róża pobudza pożądanie, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz zwalcza napięcie nerwowe. Co ciekawe – oddziałuje także na hormony. Zmniejsza skutki uboczne napięcia przedmiesiączkowego, menopauzy i ogranicza bolesne skurcze macicy.

Olejek Ylang Ylang

Spowalnia bicie serca, obniża ciśnienie krwi i poprawia samopoczucie. Znakomicie zrównoważa emocje, a uspokajające właściwości sprawiają, że przeżycia seksualne stają się głębsze i bardziej wyraziste.

Olejek z drzewa sandałowego

To jeden z najstarszych, znanych do dziś składników perfum i zarazem skuteczny, naturalny afrodyzjak. Zapach tego olejku rozluźnia mięśnie, dzięki czemu stosunek płciowy jest przyjemniejszy.

Olejek Neroli (z kwiatu pomarańczy)

Stosowany jako naturalny afrodyzjak w wielu krajach. Zwiększa zaufanie i pomaga pozbyć się stresu oraz wewnętrznego gniewu. 

Olejek paczulowy

Mocno polepsza samopoczucie. Dzięki delikatnej stymulacji układu nerwowego wpływa na odpoczynek, zmniejszenie napięcia nerwowego i pomaga pozbyć się dolegliwości związanych ze stresem.

Olejek jaśminowy

Ma niesamowity zapach, a jako afrodyzjak równoważy działanie układu nerwowego. Jaśmin działa na poziomie emocjonalnym, łagodząc stany związane ze stresem, dzięki czemu seks ma wyższą jakość. Daje poczucie optymizmu i pewności siebie. Świetne efekty daje w połączeniu z olejkiem lawendowym. 

Olejek geranium

Wiele olejków wycisza by głębiej przeżyć stosunek, a tymczasem geranium działa pobudzająco, co również może się przydać w sypialni. Poprawia krążenie krwi ponieważ wpływa na ściany naczyń krwionośnych, a ponadto wyważa poziom hormonów.

Ludzie często “wnoszą” do sypialni wiele niepewności oraz napięcia, a spokój i rozluźnienie przyniosą znacznie więcej dobrego. Przygodę w sypialni można zacząć od romantycznego masażu z użyciem wybranego olejku, dzięki czemu zapach szybko zacznie stymulować układ nerwowy dwojga osób. Zapachy można również ze sobą łączyć, by stworzyć ten najlepiej dopasowany do własnych oczekiwań.  ❅

Podziel się wiedzą!