Poznaj naturalne środki przeciwbólowe

Podziel się wiedzą!

Kiedy odczuwasz ból fizyczny, naturalne jest sięganie po leki bez recepty, takie jak acetaminofen i ibuprofen. Jednak długotrwałe stosowanie tych leków może poważnie uszkodzić wątrobę. Aby uniknąć nieodwracalnego uszkodzenia wątroby i innych niepożądanych skutków ubocznych, wypróbuj kilka sugestii dotyczących naturalnych środków przeciwbólowych, które są bezpieczniejsze i równie skuteczne.

Olejek lawendowy

Ludzie zwykle używają olejku lawendowego do relaksu i jako środek nasenny. Jednak ten olejek eteryczny może być również stosowany do łagodzenia bólu. Badania pokazują, że olejek lawendowy może skutecznie łagodzić migreny. Obserwacje na zwierzętach potwierdzają również, że olejek lawendowy ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Olejek z rozmarynu

Liczne badania sugerują, że ekstrakt z rozmarynu radzi sobie z bólami głowy, bólami mięśni i kości oraz napadami padaczkowymi. Uważa się również, że ta roślina zmniejsza stan zapalny, łagodzi bóle mięśni i poprawia pamięć.

Olejek z mięty pieprzowej

Uważa się, że związki aktywne w olejku z mięty pieprzowej mają właściwości przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbólowe. Związki te obejmują karwakrol, mentol i limonen. Tradycyjnie olejek miętowy stosowano w celu złagodzenia bólu związanego ze skurczami mięśni i zapaleniem stawów.

Olejek eukaliptusowy

Skutecznie zmniejsza ból, obrzęk i stany zapalne. Badania pokazują, że wdychanie olejku eukaliptusowego może również powodować działanie przeciwbólowe.

Goździki

Goździki były tradycyjnie stosowane w celu łagodzenia bólu spowodowanego bólem zęba dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Ponadto zawierają substancje o właściwościach przeciwutleniających, przeciwgrzybiczych, przeciwwirusowych.

Kapsaicyna

Uczucie pieczenia, które odczuwasz podczas jedzenia papryki chili, pochodzi ze związku zwanego kapsaicyną. Po zastosowaniu miejscowym na skórę łagodne uczucie mrowienia i pieczenia, które wywołuje, może ostatecznie pomóc złagodzić ból. Chociaż naukowcy nie są jeszcze pewni, jak działa kapsaicyna jako środek przeciwbólowy, uważają, że ma to coś wspólnego ze zmniejszeniem wrażliwości skóry na ból.

Imbir

Korzeń imbiru jest znany z silnego działania przeciwzapalnego, które pomaga w łagodzeniu bólu. Badania wykazały, że codzienne spożywanie dwóch gramów imbiru może zmniejszyć ból mięśni.

Złocień maruna Feverfew

Zgodnie ze swoją nazwą, feverfew jest tradycyjnym lekarstwem na gorączkę, a także migrenowe bóle głowy, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle zębów i bóle brzucha. Zawiera związki takie jak lakton seskwiterpenowy i flawonoidy, które wykazują działanie przeciwzapalne. Badania pokazują, że kwiaty i liście mają właściwości przeciwbólowe. Gorączka jest znana z powodowania działań niepożądanych, takich jak ból brzucha, nudności, wymioty, dlatego przed użyciem tego zioła skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Kurkuma

Właściwości przeciwbólowe kurkumy wynikają ze związku zwanego kurkuminą. W badaniu opublikowanym w Clinical Interventions in Aging naukowcy odkryli, że kurkuma jest porównywalny z ibuprofenem, jeśli chodzi o leczenie bólu.✴︎

Podziel się wiedzą!