Poznaj najmniej kaloryczne alkohole!

Podziel się wiedzą!

Jedna noc ze znajomymi może kosztować nawet 1000 kcal w samym alkoholu! A przecież często dochodzą jeszcze przekąski. Efekt? Tłuszczyk i problemy z wagą. Na szczęście nie wszystkie alkohole są tak kaloryczne. Po które sięgnąć na imprezach?

Płynne kalorie są równie niebezpieczne, co te stałe. Kolorowe drinki są przebiegłe i mogą sprawić, że w jedną noc odzyskasz kalorie, które tak skrzętnie były oszczędzane podczas tygodnia. Wystarczy jednak podjąć mądre decyzje dotyczące wyboru alkoholu, by nie martwić się skokami masy ciała.

Gin z tonikiem

Porcja zawiera 142 kcal, ale jest jeden haczyk. Toniki zwykle są mocno słodzone i kaloryczne. Warto zastąpić go po prostu wodą sodową.

Czerwone wino

Kieliszek to 125 kcal. Miłośnicy wina mogą być spokojni – ten trunek nie jest zbyt kaloryczny. A ponadto zdrowy, ponieważ przeciwutleniacze redukują poziom złego cholesterolu i oczyszczają tętnice. Dodatkowo resweratrol ze skórek czerwonych winogron posiada właściwości przeciwzapalne.

Martini

Jest bezpiecznym wyborem, pod warunkiem, że w sklepowym koszyku ląduje te markowe wysokiej jakości. Klasyczne martini powstaje z ginu i wermutu, dlatego nie jest kaloryczne – porcja to około 124 kcal. 

Białe wino

Jest jeszcze lżejsze, niż czerwone – kieliszek ma 121 kcal. Białe wino wymaga jednak większej uwagi, ponieważ nie o każdym można powiedzieć, że jest „dietetyczne”. Te ze szczepów sauvignon blanc lub pinot grigio, mają zazwyczaj niższą zawartość cukru. Z kolei odmiany słodsze, takie jak Riesling czy Muscat, mogą mieć blisko 165 kcal w kieliszku!

Jasne piwo

Piwo nie jest kaloryczne – problemem są duże ilości pochłaniane jednorazowo, co bombarduje organizm około 160 kcal i kończy się tyciem. Małe porcje to jednak dobry pomysł – zawierają dużo witamin z grupy B, wapnia, magnezu, selenu i przeciwutleniaczy.

Wódka

Wódka jest dobrym wyborem na imprezie o ile nie przesadzi się z jej ilością. Kieliszek to około 97 kcal – kilka takich kieliszków to równowartość wizyty w Fast Foodzie, a o to na imprezie nietrudno. Dlatego wódkę warto rozcieńczać wodą sodową – staje się mniej kaloryczna.

Szampan

To wyjątkowo zdrowy i lekki alkohol! Kieliszek szampana to tylko 84 kcal. Jest zdrowy i mało kaloryczny, warto sięgać po niego na imprezach.

Kluczem do tego, by nie tyć po imprezach, jest głównie kontrola ilości spożytego alkoholu. Wiele drinków jest lekkich, ale po spożyciu całej butelki w jedną noc szybko odbiją się wzrostem wagi. ✴︎

Podziel się wiedzą!