Powody dla których większość diet zawodzi

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Nie możesz schudnąć? Może to dlatego, że średnio 19 z 20 diet po prostu nie działa. Nawet jeśli początkowo sprawdzają się nieźle, ostatecznie wahadło odchyla się w drugą stronę i z czasem człowiek staje się jeszcze bardziej ociężały, niż przedtem i z gorszym samopoczuciem. Dlaczego diety zwykle nie działąją?

Brakuje Ci niezbędnych składników odżywczych, aby czuć się dobrze

Jeśli wcześniej jadłeś źle, każda nowa dieta MUSI dostarczać organiczne składniki odżywcze i wodę. W przeciwnym wypadku będziesz skazany na porażkę od samego początku. A o dobre produkty trudno, ponieważ przez dziesięciolecia gleba była nadużywana przez pestycydy, które powodują otyłość, raka i demencję (w tym chorobę Parkinsona). Ponadto wiele diet jest uboga w podstawowe składniki odżywcze – dlatego nie działają.

Samo słowo „dieta” sugeruje, że nie musisz się jej trzymać po osiągnięciu pożądanej wagi, dlatego zwykle jest porzucana i pojawia się efekt jojo

Po osiągnięciu porządanej wagi należy kontynuować nawyki żywieniowe i sięgać po produkty wysokiej jakości. Musi to być  trwała zmiana stylu życia. Gdy twoje stare nawyki wrócą, razem z nimi pojawią się wcześniejsze problemy.

Wiele diet obejmuje spożywanie sztucznych substancji słodzących, które powodują IBS, niepokój, depresję, raka i…ostatecznie przyrost masy ciała.

Zaczęło się od sacharyny, a na aspartamie i GMO kończąc. Nowoczesne produkty może i mogą być niskokaloryczne, ale z powodu modyfikacji genetycznych potrafią rozregulować organizm. Nie mają wiele wspólnego ze zdrowiem.

Osiągnięcie i utrzymanie idealnej wagi oraz zdrowia to styl życia, a nie moda czy krótkoterminowe osiągnięcie


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jedz organiczną, najlepiej roślinną żywność przez dwa tygodnie z rzędu. Pij tylko źródlaną wodę i nie spożywaj olejów ani przetworzonego cukru, w tym sztucznych produktów. Następnie sprawdź swoją wagę i oceń swoje samopoczucie. Jest dobrze? Taki styl życia nie może być chwilowy, by dobre samopoczucie się utrzymało.

Odnośnie diet typu detox – twoje narządy wewnętrzne mogą być na tyle „wyeksploatowane”, że potrzebny jest znacznie bardziej ekstremalny schemat dietetyczny niż tylko zwykły detox

Organizmy współczesnych ludzi bardzo często są zalane wszystkim, od neurotoksyn i metali ciężkich po tłuszcz zwierzęcy i toksyczne herbicydy (choćby glifosat). Zwykła zmiana tradycyjnej żywności, którą zamierzasz zrealizować w swojej „diecie”, nie zmieni wiele w długim okresie.

Mylnie uważasz, że dieta na pewno działa, ponieważ eliminuje cały cukier, ale nadal obejmuje spożywanie masowych ilości tłuszczów zwierzęcych (mięso i nabiał)

Co według badań powoduje demencję i choroby serca? Tłuszcz zwierzęcy – dostaje się do naczyń krwionośnych (w tym do mózgu) i sprawia, że płytki miażdżycowe je zatykają, uniemożliwiając prawidłowy przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Ograniczenie cukru to za mało.

Wybrana dieta jest zbyt drastyczna w stosunku do obecnego schematu żywieniowego, więc najprawdopodobniej nie będziesz się jej trzymał na dłuższą metę

Ludzie chcą szybkich i łatwych rozwiązań. Chcą cudów lub przynajmniej czegoś bliskiego cudowi, ponieważ nie sądzą, że mogą się z czymś trzymać wystarczająco długo – i to zwykle prawda. Zamiast kalorii i restrykcyjnych diet, lepiej zacząć od ograniczenia sztucznych i przetworzonych produktów.✴︎

Podziel się wiedzą!