Powody dla których większość diet zawodzi

Podziel się wiedzą!

Nie możesz schudnąć? Może to dlatego, że średnio 19 z 20 diet po prostu nie działa. Nawet jeśli początkowo sprawdzają się nieźle, ostatecznie wahadło odchyla się w drugą stronę i z czasem człowiek staje się jeszcze bardziej ociężały, niż przedtem i z gorszym samopoczuciem. Dlaczego diety zwykle nie działąją?

Brakuje Ci niezbędnych składników odżywczych, aby czuć się dobrze

Jeśli wcześniej jadłeś źle, każda nowa dieta MUSI dostarczać organiczne składniki odżywcze i wodę. W przeciwnym wypadku będziesz skazany na porażkę od samego początku. A o dobre produkty trudno, ponieważ przez dziesięciolecia gleba była nadużywana przez pestycydy, które powodują otyłość, raka i demencję (w tym chorobę Parkinsona). Ponadto wiele diet jest uboga w podstawowe składniki odżywcze – dlatego nie działają.

Samo słowo „dieta” sugeruje, że nie musisz się jej trzymać po osiągnięciu pożądanej wagi, dlatego zwykle jest porzucana i pojawia się efekt jojo

Po osiągnięciu porządanej wagi należy kontynuować nawyki żywieniowe i sięgać po produkty wysokiej jakości. Musi to być  trwała zmiana stylu życia. Gdy twoje stare nawyki wrócą, razem z nimi pojawią się wcześniejsze problemy.

Wiele diet obejmuje spożywanie sztucznych substancji słodzących, które powodują IBS, niepokój, depresję, raka i…ostatecznie przyrost masy ciała.

Zaczęło się od sacharyny, a na aspartamie i GMO kończąc. Nowoczesne produkty może i mogą być niskokaloryczne, ale z powodu modyfikacji genetycznych potrafią rozregulować organizm. Nie mają wiele wspólnego ze zdrowiem.

Osiągnięcie i utrzymanie idealnej wagi oraz zdrowia to styl życia, a nie moda czy krótkoterminowe osiągnięcie

Jedz organiczną, najlepiej roślinną żywność przez dwa tygodnie z rzędu. Pij tylko źródlaną wodę i nie spożywaj olejów ani przetworzonego cukru, w tym sztucznych produktów. Następnie sprawdź swoją wagę i oceń swoje samopoczucie. Jest dobrze? Taki styl życia nie może być chwilowy, by dobre samopoczucie się utrzymało.

Odnośnie diet typu detox – twoje narządy wewnętrzne mogą być na tyle „wyeksploatowane”, że potrzebny jest znacznie bardziej ekstremalny schemat dietetyczny niż tylko zwykły detox

Organizmy współczesnych ludzi bardzo często są zalane wszystkim, od neurotoksyn i metali ciężkich po tłuszcz zwierzęcy i toksyczne herbicydy (choćby glifosat). Zwykła zmiana tradycyjnej żywności, którą zamierzasz zrealizować w swojej „diecie”, nie zmieni wiele w długim okresie.

Mylnie uważasz, że dieta na pewno działa, ponieważ eliminuje cały cukier, ale nadal obejmuje spożywanie masowych ilości tłuszczów zwierzęcych (mięso i nabiał)

Co według badań powoduje demencję i choroby serca? Tłuszcz zwierzęcy – dostaje się do naczyń krwionośnych (w tym do mózgu) i sprawia, że płytki miażdżycowe je zatykają, uniemożliwiając prawidłowy przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Ograniczenie cukru to za mało.

Wybrana dieta jest zbyt drastyczna w stosunku do obecnego schematu żywieniowego, więc najprawdopodobniej nie będziesz się jej trzymał na dłuższą metę

Ludzie chcą szybkich i łatwych rozwiązań. Chcą cudów lub przynajmniej czegoś bliskiego cudowi, ponieważ nie sądzą, że mogą się z czymś trzymać wystarczająco długo – i to zwykle prawda. Zamiast kalorii i restrykcyjnych diet, lepiej zacząć od ograniczenia sztucznych i przetworzonych produktów.✴︎

Podziel się wiedzą!