Powody, dla których warto sprawić rodzicom pobyt nad Bałtykiem

Podziel się wiedzą!

Łatwy dojazd, zdrowe powietrze oraz mnóstwo atrakcji – wczasy nad morzem są doskonałym rozwiązaniem dla seniorów. Mogą być też świetnym prezentem od ich dzieci!

Chcesz zaskoczyć swoich rodziców w wieku senioralnym, ale brakuje Ci pomysłu? Wyślij ich na wczasy! To idealny prezent, który na długo pozostanie w pamięci. Polskie morze oferuje mnóstwo udogodnień, rozsądne ceny i pozytywnie wpłynie na poprawę zdrowia. Dlaczego warto tam pojechać?

Morski aerosol

Potrafi zdziałać cuda w przypadku leczenia astmy i problemów z płucami! Nawilża drogi oddechowe, a morska mgiełka jest pełna bromu, magnezu, wapnia oraz wielu innych mikroelementów – bałtyckie powietrze jest dużo zdrowsze, niż w wielu innych krajach. Rodzice na pewno na tym skorzystają!

Łatwy dojazd

Podróże po Polsce stały się już znacznie łatwiejsze, niż kiedyś. Na północną część Polski latają samoloty, których promocyjne ceny zaczynają się już od kilku złotych, a podróż trwa często około godziny. Do dyspozycji są też komfortowe autokary oraz szybkobieżne pociągi. Dzięki temu dojazd jest szybki i wygodny.

Duża ilość jodu

Jod doskonale sprawdza się podczas problemów z tarczycą i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wagi ciała oraz wspomaga układ krążenia. Likwiduje zaburzenia koncentracji, bóle stawów oraz zmęczenie. Dlaczego temat jodu jest tak często poruszany w przypadku Bałtyku? Ponieważ właśnie u nas jest go tak dużo! Wzbogaca powietrze w aerosolu morskim, dzięki czemu spacery brzegiem morza są nie tylko przyjemne, ale też zdrowe.

Zmiana klimatu

Bałtyckie powietrze to idealna recepta na osłabiony układ  odpornościowy.  Stymuluje  układ immunologiczny, przez co infekcje staną się rzadsze i łagodniejsze. Zadbasz nie tylko o odpoczynek rodziców, ale również o ich samopoczucie.

Przyjazna temperatura

Bałtyk przyciąga o każdej porze roku. W zimie urzeka zaśnieżonymi plażami oraz daje się poznać na nowo. W czasie opadów pachnie świeżym deszczem, a w lecie nie przeraża wysokimi temperaturami. To idealne warunki, ponieważ niewiele osób wytrzyma spacery w blisko 50 stopniach jak to bywa w krajach tropikalnych. Bałtyk doskonale sprawdza się w leczeniu chorób serca i układu krążenia – jest wyjątkowo przyjazny dla seniorów. Przy okazji nie trzeba obawiać się bariery językowej.

Wiele udogodnień

Najlepsze hotele oferują mnóstwo atrakcji, które pozwolą oderwać się rodzicom od codziennej monotonii.  Można  liczyć  na  warsztaty z rehabilitantami, zabiegi fizjoterapeutyczne, czy konsultacje kosmetyczne – zabiegi idealnie sprawdzą się w poprawie sprawności ruchowej. Znajdzie się też sporo pomysłów na spędzenie wolnego czasu – od kreatywnych zajęć artystycznych i dancingów, poprzez różnorakie degustacje, a na grach oraz Nordic Walking kończąc. I jak tu nie wrócić zrelaksowanym?

Bałtyk urzeka pod wieloma względami, a rodzice w wieku senioralnym z pewnością docenią leczniczy klimat oraz liczne atrakcje. Pobyt nad polskim morzem w prezencie? Dla zdrowia rodziców naprawdę warto! ✿

Podziel się wiedzą!