POLACY WOLĄ PRACOWAĆ, NIŻ LEŻEĆ W ŁÓŻKU!

Podziel się wiedzą!

Aż 69% Polaków idzie do pracy pomimo przeziębienia lub grypy. Niezależnie od tego, że 76,2% jest z tego powodu sfrustrowanych, a 71% badanych wie, że choroba zmniejsza efektywność ich pracy, w dalszym ciągu podejmujemy decyzję, aby dotrzeć do biura.

Jak wynika z badania Vicks Global Survey, 63,9% badanych twierdzi, że zaraziło się od kolegi z pracy. Wirusem przeziębienia lub grypy możemy zarazić się nie tylko drogą kropelkową poprzez kichanie czy zakatarzony nos, ale również przez podanie dłoni, dotknięcie klamki drzwi czy korzystanie z tej samej klawiatury.  

Poza okropnym samopoczuciem, które towarzyszy nam przez cały dzień pracy, 51,2% z badanych wyraża obawę, że choroba wpłynie na ich zdolność do pracy. Co zatem powinniśmy zrobić, aby grypa nie położyła nas do łóżka?

Jeżeli nie chcemy wypaść z rytmu codziennych obowiązków, musimy zadziałać szybko i skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem będzie lek, który zwalcza wszystkie najbardziej uciążliwe objawy, które realnie wpływają na naszą efektywność: zatkany nos, ból głowy, gorączka czy kaszel. Vicks SymptoMed Complete zwalcza aż 6 objawów, a przy tym nie wywołuje senności, co może być istotne dla pacjentów, którzy muszą zachować aktywność i  koncentację. Nie zapominajmy też o przestrzeganiu kilku zasad:

  • Należy zachować odległość około sześć kroków od przeziębionej osoby. Wirus przenosi się drogą kropelkową i utrzymywanie tej odległości może zapobiec zarażeniu się.
  • Nie wystarczy ufać ciepłej wodzie w walce z zarazkami. Mycie rąk wyłącznie ciepłą wodą nie usuwa z nich wirusów. Żeby pozbyć się zarazków, musisz użyć mydła.
  • Istotne jest regularnie nawilżanie dłoni, ponieważ mikrouszkodzenia skóry mogą umożliwić wirusom wywołującym grypę i przeziębienie wniknięcie do organizmu[iv].

Szczególną ostrożność musimy zachować również w domu, aby wirusy przeziębienia lub grypy nie dotknęły naszych najbliższych. Zaledwie 19,3% z badanych ma świadomość, że nie powinno zbliżać się do członków rodziny podczas choroby. Pamiętajmy, że od obowiązków domowych czy rodzicielskich, często nie przysługuje zwolnienie chorobowe, zatem aby nie narażać siebie i bliskich na przykre konsekwencje, musimy skorzystać z zaufanych metod i zachować środki ostrożności.

źródło: Vicks

Podziel się wiedzą!