Oto super zioła oczyszczające nerki!

Podziel się wiedzą!

Nerki nie mają łatwego życia, ponieważ ciągle zmagają się z toksynami krążącymi po organizmie. Superzioła odciążą je i sprawią, że detoks organizmu będzie skuteczniejszy.

Ciało codziennie oczyszcza się dzięki wątrobie, nerkom, płucom, a nawet skórze wydalającej pot. Niestety we współczesnych czasach jesteśmy narażeni na znacznie więcej zanieczyszczeń i toksyn, niż kiedyś. Można je znaleźć choćby w wodzie, powietrzu oraz produktach spożywczych. Jednym z najważniejszych organów detoksykujących organizm są nerki. W jaki sposób pomóc im w codziennej pracy? Problem rozwiążą odpowiednio dobrane zioła.

Pietruszka

Działa moczopędnie i oczyszcza nerki, a także zapobiega przenikaniu bakterii do krwioobiegu. Za oczyszczające właściwości odpowiadają głównie dwa związki – apiol oraz mirystycyna. Specjalną miksturę można przygotować sobie w domu. Wystarczy wymieszać ze sobą sok z pietruszki, trochę wody, miodu i soku z cytryny. Należy ją pić dwa razy dziennie przez dwa tygodnie, by detoks był skuteczny.

Korzeń mniszka lekarskiego

Zwiększa produkcję moczu i oczyszcza nie tylko nerki, ale również wątrobę. Dodatkowo łagodzi podrażnienia układu moczowego oraz optymalizuje retencję wody. Suszony korzeń mniszka lekarskiego można kupić w wybranych aptekach i sklepach zielarskich. Najlepiej pić zaparzoną z niego herbatę z dodatkiem miodu.

Mącznica lekarska 

(Arctostaphylos uva-ursi)

Ziele posiada naturalne właściwości moczopędne, a także zwalcza infekcje nerek. Głównym składnikiem tej rośliny jest glikozyd fenolowy – arbutyna. Idealnie nadaje się do parzenia herbaty.

Imbir

Ten wręcz magiczny korzeń posiada mnóstwo niezwykłych właściwości. Między innymi wypłukuje toksyny z nerek i poprawia trawienie. Bardzo smaczne są imbirowe napary – korzeń należy zetrzeć na tarce i zaparzyć w wodzie razem z miodem i cytryną. Powstały napój najlepiej jest pić 2-3 razy dziennie.

Kurkuma

Oczyszcza nerki oraz krew. Dodatkowo posiada właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu zapobiega infekcjom nerek. W domu można przygotować sobie oczyszczający napój – kurkumę oraz imbir (sproszkowane i wysuszone) należy zaparzyć we wrzątku, a po 10 minutach odcedzić i dodać miód oraz syrop klonowy.

Liście i korzeń selera

To dobrze znane diuretyki, cenione jeszcze w czasach starożytnych. Seler zawiera wiele składników odżywczych – w tym potas i sód. Można z niego przygotować świetny sok do picia. Wystarczy zmiksować ze sobą seler, pietruszkę, ogórka i marchewkę.

W oczyszczaniu nerek bardzo dobrze sprawdzają się jeszcze produkty i napary z pokrzywy, skrzypu polnego oraz, co ciekawe, z wąsów kukurydzy. Te ostatnie są skutecznie w leczeniu infekcji pęcherza oraz stymulują usuwanie złogów z nerek. Takie naturalne wsparcie organizmu jest bezcenne – szczególnie w dobie tak wielu toksyn dostarczanych wraz z wodą, powietrzem oraz pożywieniem. ❀

Podziel się wiedzą!