Odkryj zdrowotne punkty na Twoim ciele!

Podziel się wiedzą!

Choć może to brzmieć jak magia, w rzeczywistości na Twoim ciele znajduje się kilka magicznych punktów, których cykliczne uciskanie jest w stanie zniwelować konkretny problem zdrowotny. Gdzie ich szukać?

Punktowe uciskanie to inaczej akupresura. Taka stymulacja mięśni wpływa na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy poprzez pobudzanie zakończeń nerwowych w ściśle określonych miejscach ciała. Takie impulsy nerwowe, które są sztucznie generowane poprzez uciskanie, wędrują do ośrodkowego układu nerwowego, skąd dostają się do kory mózgowej i ostatecznie trafiają do chorego narządu w organizmie. Efekt? Przestaje boleć lub zaczyna lepiej pracować. 

Nieco inne spojrzenie na akupresurę mają jednak Azjaci. Według nich dotknięcia odblokowują przepływ energii Yin i Yang, co prowadzi do zrównoważenia. Brak takiej równowagi prowadzi do chaosu, co objawia się bólami oraz chorobami. Którakolwiek wersja jest poprawna – ważne, że akupresura po prostu działa. W praktyce to lżejsza wersja akupunktury, choć mimo tego warto uważać – wrażliwe osoby mogą reagować nawet biegunką czy kołataniem serca. 

Według badań opublikowanych w JAMA Oncology, akupresura skutecznie pomaga chorym na raka, ponieważ 40% kobiet cierpiących na raka piersi uczestniczących w badaniu, zniwelowało dzięki akupresurze swoje problemy zdrowotne i bólowe. Jednak tą technikę można stosować również w wielu innych przypadkach.

Depresja

Masuj mocno końce każdego palca na stopie. Dzięki temu uwolnisz serotoninę do krwiobiegu i polepszysz swoje samopoczucie.

Migrena

W przypadku migreny skutecznie pomaga masaż koniuszków palców u rąk. Uciskaj wszystkie po kolei, a ból minie.

Przeziębienie

Okazuje się, że z przeziębieniem ma wiele wspólnego duży palec u stopy. Jeśli męczą Cię objawy kataru, uciskaj systematycznie jego dolną część.  

Mała ilość plemników

Zwiększenie szansy na zapłodnienie komórki jajowej można uzyskać poprzez uciskanie górnej części przegubu dłoni (górna część nadgarstka). Dzięki temu pobudzona zostanie produkcja spermy.

Astma

Uciążliwych objawów astmy można się pozbyć poprzez ucisk spodniej części stopy. Chodzi o centralną część nieco poniżej nasady palców, która w normalnych warunkach ma kontakt z ziemią. Taki masaż pomoże załapać oddech.

Bezsenności

Kluczem jest pobudzenie produkcji odpowiednich hormonów. Masaż wewnętrznej części dłoni nieco poniżej nasady małego palca pomoże odczuć senność, szybciej zasnąć i polepszyć jakość nocnego odpoczynku. 

Bolesna menstruacja

To bardzo popularny problem wśród kobiet. Rozwiąże go ucisk dolnej części stopy, nieco poniżej pięty. Dzięki temu miesiączka przebiegnie spokojniej i mniej boleśnie.

Dzięki tym kilku niezwykłym punktom na ciele pozbędziesz się popularnych problemów bez konieczności zażywania leków. W takim razie dlaczego nie spróbować? ❅

Podziel się wiedzą!