Niezwykły sposób na problemy skórne

Podziel się wiedzą!

Podobno Sam Hipokrates używał srebra do leczenia wrzodów i gojenia się ran, a Rzymianie chętnie wykorzystywali lecznicze właściwości azotanu srebra. Ten niezwykły pierwiastek zyskał ogromne znaczenie w medycynie jeszcze przed wynalezieniem antybiotyków. W jaki sposób można go dzisiaj użyć do walki z problemami skórnymi?

Dzisiaj często pomija się lecznicze właściwości srebra, które najczęściej jest kojarzone z biżuterią. Tymczasem pod postacią solu lub koloidu potrafi czynić cuda. To nie przypadek, że w srebrnych naczy-niach żywność dłużej pozostaje świeża, a po zakończeniu II Wojny Światowej preparat Movidyn na bazie srebra koloidalnego neutralizował sowiecką broń biologiczną z laseczkami wąglika, dżumy oraz innych drobnoustrojów. Udokumentowano, że srebro niszczy około 650 patogenów w zaledwie kilka minut od momentu kontaktu. W 1988 roku w Szkole Medycznej UCLA przeprowadzono nawet badania na srebrze koloidalnym, które dodatkowo potwierdziły zdolność srebra do niszczenia wirusów, grzybów czy bakterii. Już w pierwszej połowie XX wieku srebro było stosowane przy opatrywaniu ran, a także przy zszywaniu ich w celu zapobiegania infekcjom. Rozpowszechnione na szeroką skalę stało się wykorzystywanie srebra w stomatologii, jak również przy zwalczaniu chorób zakaźnych. Jak ten pierwiastek sprawdza się we współczenej medycynie?

Aplikuj preparaty bezpośrednio na skórę

Koloidalne srebro można używać bezpośrednio na skórę. Dezaktywuje działanie enzymu, który wszystkie jednokomórkowe bakterie, grzyby i wirusy wykorzystują do metabolizmu tlenowego. Dzięki temu niszczy szkodliwe drobnoustroje, poprzez “uduszenie” ich w przeciągu kilku minut lub mniej od pierwszego kontaktu.

Leczenie zapaleń i reumatyzmu

Srebro działa łagodząco i zmniejsza stany zapalne, tym samym przyspieszając gojenie. Ta właściwość znajduje zastosowanie np. w przypadku leczenia i dezynfekcji ran.

Poprawa kondycji skóry

Ten pierwiastek jest chętnie wykorzystywany również w kosmetologii. Łagodzi uciążliwe objawy trądziku czy łojotokowego zapalenia skóry oraz wiele in-nych dolegliwości. Dodatkowo srebro zastosowane w kremie nadaje twarzy subtelny, perłowy odcień.

Postaw na srebro w solu

Badania wykazują, że srebro w postaci solu jest wyraźnie skuteczniejszą formą srebra, w odniesieniu do tego w postaci jonów. Niektóre preparaty wykorzystują w roli przewodnika niezwykle czystą wodę. Taki suplement dostarcza wyjątkowo czyste i małe cząsteczki srebra, które zapewniają odpowiednie stężenie pierwiastka na bezpiecznym i nietoksycznym poziomie. W przeciwieństwie do standardowego, koloidalnego srebra, preparaty w postaci solu nie zawierają soli srebra czy azotanów, a ich data przydatności do użytku jest wyraźnie dłuższa. Nie zaobserwowano także żadnych efektów ubocznych stosowania solu.

Mimo wielu nowoczesnych środków do walki z problemami skórnymi czasem nawet z ciekawości warto wypróbować te, które zyskały uznanie jeszcze w czasach starożytnych.  Okazuje się wcale nie ustępują typowym lekom i działają w pełni naturalnie! ❖

Podziel się wiedzą!