Niezwykłe właściwości nattokinazy

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Czym jest nattokinaza? To enzym, który jest produkowany i ekstrahowany z tradycyjnej, japońskiej żywności o nazwie natto – czyli sfermentowanych nasion soi. Po spożyciu, nattokinaza, zaczyna rozkładać wybrane białka w organizmie i wpływać na narządy wewnętrzne, chroniąc przed zakrzepami oraz toksynami. Jednak to nie wszystko, co potrafi ten ciekawy związek.

Nattokinaza w praktyce jest enzymem zwanym proteazą. Odgrywa ważną rolę w rozkładaniu białek w organizmie, a także pracy układu sercowo-naczyniowego. Jest ściśle związany z serrapeptazą, innym enzymem proteolitycznym, który wykazuje zbliżone właściwości. Ogólnie rzecz ujmując, nattokinazy nie należy przyjmować przy problemach z krzepnięciem krwi, dysfunkcji wątroby i podczas ciąży, ale liczne badania wykazują wyjątkowo korzystane działania na organizm. I to pomimo tego, że ten związek nie jest klasyfikowany jako niezbędny składnik pokarmowy, choć stanowi zauważalnie cenny dodatek.

Spożywanie nattokinazy w diecie lub w formie suplementów staje się coraz bardziej popularne ze względu na potencjalny wpływ na zapobieganie rakowi i inne aspekty zdrowia. Jakie konkretnie? Najważniejsze zalety obejmują:

  • regulację ciśnienia krwi,
  • poprawę zdrowia przewodu pokarmowego,
  • eliminację skrzepów krwi,
  • obniżenie ryzyka choroby Alzheimera,
  • poprawę zdrowia układu krążenia.

Przewód pokarmowy

Enzymy proteolityczne są krytycznymi elementami układu trawiennego, a w przypadku nattokinazy mogą pomóc w stabilizacji i normalizacji procesów trawiennych, eliminując w ten sposób objawy biegunki, wzdęcia i niepożądane skurcze.

Ciśnienie krwi

Zmniejszając lepkość krwi, enzym jest w stanie obniżyć ryzyko nadciśnienia tętniczego, oczyszczając drogę przepływu krwi przez naczynia krwionośne i tętnice.

Zakrzepy


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Mogą powodować ataki serca i udary. Nattokinaza zmniejsza to nagromadzenie złogów i płytek w tętnicach, a tym samym zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów.

Poprawia metabolizm

Kiedy twoja krew płynie bez przeszkód, znacznie skuteczniej dotlenia narządy, jak również dostarcza zasoby, poprawiając ogólny metabolizm i zdrowie.

Choroba Alzheimera

Badania wykazały, że nattokinaza jest w stanie zmniejszyć poziom blaszki amyloidowej w mózgu, co może pomóc w zapobieganiu chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera i Parkinsona.

Zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Poprzez ograniczenie powstawania skrzepów i usuwaniu blaszek miażdżyco-wych z naczyń krwionośnych, enzym może pomóc zmniejszyć ryzyko miażdżycy, ataku serca, udaru mózgu i chorób wieńcowych.❄︎

Podziel się wiedzą!