Nie czekaj na prezent, tylko zrób go sobie sama!

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Znużenie i ospałość topnieją wraz ze śniegiem, człowiek odzyskuje siły witalne, które można dobrze wykorzystać. Sądzę, że w tym czasie warto zrobić coś dla siebie. Wiosenne porządki nie muszą ograniczać się do szafy, ale mogą przekładać się na myślenie i życie. Gwarantuję, że odpowiednio włożony wysiłek będzie skutkował satysfakcją, poczuciem spełnienia – szczęściem!

Kolejna wiosna – kolejny początek. 

Marzec to miesiąc, w którym można zweryfikować realizację wszystkich postanowień noworocznych. Pierwszy zapał z pewnością już minął, więc na chłodno należy ocenić co się udało, a nad czym jeszcze trzeba popracować. Nie zniechęcaj się, jeżeli nie jesteś jeszcze nawet w połowie realizacji celu – każdy dzień jest dobry, żeby właśnie teraz to zmienić. Nowa wiosenna porcja energii ma w tym pomóc. 

Najlepszy prezent od samej siebie to … ? 

Na to niełatwe pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. Oczywiście zdanie można dokończyć prostymi epitetami jak „nowa torebka” czy „skórzane botki”, ale ja polecam wymagać od siebie znacznie więcej. Zastanów się, co Tobie – jako kobiecie – pozwoli czuć się ze sobą dobrze. Chcesz być bardziej zaradna, asertywna, towarzyska? Staraj się taka być, poprzez małe gesty i działania. Szukaj wyzwań, bo kiedy już im sprostasz poczujesz prawdziwą zmianę i docenisz samą siebie. 


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

W zdrowym ciele zdrowy duch – powiadają.. 

Nie chodzi tutaj o fanatyczne dążenie do idealnej sylwetki, ale o to, by czuć się dobrze we własnym ciele. Może to się odzwierciedlać w zdrowszej diecie, częstszych spacerach czy odkryciu czym są endorfiny po godzinnym treningu na „zumbie” czy „pole dance”.  Jeżeli patrząc w lustro będziesz podobać się sobie, inni również to zobaczą. Zacznij wprowadzać te zmiany a z czasem pokochasz całe swoje ciało, nawet jego niedoskonałości. 

Co znaczy być seksowną kobietą?

Tiule, koronki i przezroczystości jednoznacznie kojarzą się z erotyką. Pewne jest jednak, że seksapil to coś więcej niż kobieta ma na sobie. Bardziej istotne jest to, jak się z tym czuje – czy jest pewna siebie. Pracując nad kondycją, pozytywnym myśleniem, rozwijając swoje zainteresowania i pasje, eliminując swoje słabe strony i wzmacniając mocne – sprawisz, że będziesz się czuła ze sobą coraz lepiej. Czy to nie jest najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić? Im bardziej będziesz zadowolona z tej przemiany, tym więcej zyskasz na pewności siebie. Według mnie jest to warunek konieczny, by czuć się seksownie. 

Bukiet kwiatów czy mały drobiazg z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanej kobiety. Dlaczego by nie wzmocnić tego efektu i zrobić coś dla siebie? Tej wiosny podaruj sobie szansę, wyzwanie, postanowienie – podaruj sobie zmianę! ❅


mgr Sara Kowalska,

psycholog

Podziel się wiedzą!