Nie czekaj na prezent, tylko zrób go sobie sama!

Podziel się wiedzą!

Znużenie i ospałość topnieją wraz ze śniegiem, człowiek odzyskuje siły witalne, które można dobrze wykorzystać. Sądzę, że w tym czasie warto zrobić coś dla siebie. Wiosenne porządki nie muszą ograniczać się do szafy, ale mogą przekładać się na myślenie i życie. Gwarantuję, że odpowiednio włożony wysiłek będzie skutkował satysfakcją, poczuciem spełnienia – szczęściem!

Kolejna wiosna – kolejny początek. 

Marzec to miesiąc, w którym można zweryfikować realizację wszystkich postanowień noworocznych. Pierwszy zapał z pewnością już minął, więc na chłodno należy ocenić co się udało, a nad czym jeszcze trzeba popracować. Nie zniechęcaj się, jeżeli nie jesteś jeszcze nawet w połowie realizacji celu – każdy dzień jest dobry, żeby właśnie teraz to zmienić. Nowa wiosenna porcja energii ma w tym pomóc. 

Najlepszy prezent od samej siebie to … ? 

Na to niełatwe pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. Oczywiście zdanie można dokończyć prostymi epitetami jak „nowa torebka” czy „skórzane botki”, ale ja polecam wymagać od siebie znacznie więcej. Zastanów się, co Tobie – jako kobiecie – pozwoli czuć się ze sobą dobrze. Chcesz być bardziej zaradna, asertywna, towarzyska? Staraj się taka być, poprzez małe gesty i działania. Szukaj wyzwań, bo kiedy już im sprostasz poczujesz prawdziwą zmianę i docenisz samą siebie. 

W zdrowym ciele zdrowy duch – powiadają.. 

Nie chodzi tutaj o fanatyczne dążenie do idealnej sylwetki, ale o to, by czuć się dobrze we własnym ciele. Może to się odzwierciedlać w zdrowszej diecie, częstszych spacerach czy odkryciu czym są endorfiny po godzinnym treningu na „zumbie” czy „pole dance”.  Jeżeli patrząc w lustro będziesz podobać się sobie, inni również to zobaczą. Zacznij wprowadzać te zmiany a z czasem pokochasz całe swoje ciało, nawet jego niedoskonałości. 

Co znaczy być seksowną kobietą?

Tiule, koronki i przezroczystości jednoznacznie kojarzą się z erotyką. Pewne jest jednak, że seksapil to coś więcej niż kobieta ma na sobie. Bardziej istotne jest to, jak się z tym czuje – czy jest pewna siebie. Pracując nad kondycją, pozytywnym myśleniem, rozwijając swoje zainteresowania i pasje, eliminując swoje słabe strony i wzmacniając mocne – sprawisz, że będziesz się czuła ze sobą coraz lepiej. Czy to nie jest najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić? Im bardziej będziesz zadowolona z tej przemiany, tym więcej zyskasz na pewności siebie. Według mnie jest to warunek konieczny, by czuć się seksownie. 

Bukiet kwiatów czy mały drobiazg z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanej kobiety. Dlaczego by nie wzmocnić tego efektu i zrobić coś dla siebie? Tej wiosny podaruj sobie szansę, wyzwanie, postanowienie – podaruj sobie zmianę! ❅


mgr Sara Kowalska,

psycholog

Podziel się wiedzą!