Newsy: sexowne gotowanie i niebezpieczne pomieszczenia w domu!

Podziel się wiedzą!

Szkodliwe pomieszczenia

Bakterie są wszędzie – jedne są szkodliwe, a inne korzystne. Niedawno zostały wytypowane pomieszczenia, w których znajduje się najwięcej drobnoustrojów, niekoniecznie dobrych dla zdrowia. Jakie to miejsca? Trzeba uważać w łazience, kuchni, pralni (jeśli takowa jest w domu) oraz w pokoju do ćwiczeń, czy siłowni. Na rozwój bakterii wpływają wilgoć i ciepło, które tworzą im przyjazne warunki do rozwoju.

fot:mashable.com

Nie schładzaj pomidorów!
Przechowujesz pomidory w lodówce? Lepiej tego unikaj! Najnowsze badania wykazują, że w pomidorach przechowywanych poniżej 12 st. Celsjusza blokowane są enzymy. A co za tym idzie – pogarszają się ich walory smakowe.
Kontrowersyjne filmy o gotowaniu
Widziałeś już wszystko? W takim razie poznaj Franco Noriega. Postanowił kręcić filmy o zdrowym odżywianiu oraz umieszczać je w internecie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Franco gotuje w samych majtkach… Jak można się spodziewać – ma sporą rzeszę fanów.
fot: Franco Cooks

Wyniki konkursów poprzedniego wydania magazynu Apteka Press

Wyłoniliśmy kolejnych zwycięzców, którzy brali udział w konkursach z naszego miesięcznika.
Zestawy kosmetyków wędrują do Pani Żaneta z Łyszkowic i Pani Mileny z Pradła za przepisy kulinarne. Nagrodziliśmy również Panią Krystynę z Katowic za nadesłany wpis do działu z podróżami. Prócz konkursów w aktualnym numerze zachęcamy do odwiedzin portalu internetowego oraz naszego Facebooka, gdzie przygotowaliśmy nowe konkursy on-line!

Wyjątkowe dni w tym miesiącu

Deszcz w początku listopada, mrozy w styczniu zapowiada. Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa. Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima!

1 listopada – Wszystkich Świętych 

8 listopada – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 

10 listopada – Dzień Młodzieży

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada – Światowy Dzień Zapalenia Płuc 

13 listopada – Międzynarodowy Dzień Niewidomych 

14 listopada – Dzień Seniora / Światowy Dzień Cukrzycy

17 listopada – Światowy Dzień Rzucania Tytoniu / Dzień bez Długów / Dzień Czarnego Kota

18 listopada – Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia 

28 listopada – Dzień Pocałunku 

Zamiast szczoteczki?

Philips wprowadził na rynek ciekawy produkt. Urządzenie wystarczy napełnić płynem do płukania jamy ustnej, nacisnąć przycisk i… pod ciśnieniem wypłukać pozostałości jedzenia z uzębienia. Proste, skuteczne i ładne! Philips Air Floss z pewnością pomoże zadbać o zdrowy uśmiech.

fot: Philips

Podziel się wiedzą!