Naturalne sposoby na piękne rzęsy

Podziel się wiedzą!

Nic tak nie podkreśla oka, jak piękne rzęsy. Najprostszym sposobem jest odpowiedni makijaż, ale można też w naturalny sposób pobudzić wzrost rzęs i je zagęścić

Nie każdy może nosić sztuczne rzęsy z powodu reakcji alergicznych – to samo dotyczy makijażu. Wystarczy jednak sięgnąć po kilka naturalnych środków i regularnie je stosować, by podkreślić oprawę oka.

Zielona herbata

W zielonej herbacie najcenniejsze są flawonoidy. Należy ją zaparzyć, zanurzyć w niej wacik i systematycznie przecierać nim rzęsy rano i wieczorem. Herbata pobudzi wzrost oraz oczyści mieszki włosowe.

Szczotkowanie

Specjalny grzebień do rzęs można znaleźć w Internecie oraz sklepach kosmetycznych. Szczotkowanie należy wykonywać raz lub dwa razy dziennie. Poprawia ukrwienie i pomaga w rozprowadzeniu olejków wzdłuż rzęs.

Oliwa z cytryną

Oliwa z oliwek chroni rzęsy oraz wspomaga ich naturalny wzrost. Możesz również wzmocnić jej właściwości dodając olejek cytrynowy, który jest naturalnym środkiem antyseptycznym i przeciwdrobnoustrojowym. Taką mieszankę nakładaj na rzęsy przed snem i zmyj rano.

Dieta

Ważna jest nie tylko pielęgnacja od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Możesz wspomóc wzrost rzęs poprzez spożywanie produktów o wysokiej zawartości białka i witamin. Pokarmy takie jak ryby, jajka, fasola i jogurt są dobrym wyborem, który może przyczynić się do uzyskania zdrowych i pięknych rzęs. Białko sojowe jest również korzystne do stymulowania wzrostu.

Domowe serum

W domu możesz również przygotować naturalne i skuteczne serum stymulujące wzrost rzęs. W rzeczywistości to po prostu olej kokosowy i kropla olejku eterycznego. Olej kokosowy jest przesycony dobrymi kwasami tłuszczowymi, które pomagają wzmocnić rzęsy. A odrobina olejku lawendowego zapewnia dodatkowe wartości odżywcze. Taką mieszanką wystarczy napełnić małą buteleczkę i nakładać preparat wieczorem przed snem.

Warto przetestować kilka sposobów, by wybrać ten, który w indywidualnym przypadku działa najlepiej. Piękne i zdrowe rzęsy są w zasięgu ręki! ✴︎

Podziel się wiedzą!