Najlepsze zioła na potencję

Podziel się wiedzą!

Potencję można poprawić przy użyciu naturalnych metod – choćby sięgając po napary z ziół lub suplementy, które zawierają odpowiednie ekstrakty roślinne w swoim składzie. Które pozytywnie wpływają na jakość życia seksualnego?

Korzeń maca

Maca to roślina, która rośnie w centralnym Peru w wysokich partiach płaskowyży Andów. Uprawiano ją jako roślinę warzywną na tym obszarze przez co najmniej 3000 lat. Maca jest krewnym rzodkiewki i ma zapach podobny do toffi. Korzeń rośliny służy do wytwarzania leków – znany jest ze swojej zdolności do zwiększania płodności. Poprawia także witalność, nastrój i wpływa na ciśnienie krwi.

Ziele Świętego Damiana

Swoją popularność zawdzięcza swoim właściwościom afrodyzyjnym oraz poprawiającym nastrój. Jest krzewem występującym w gorących rejonach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Substancje bioaktywne obecne w roślinie hamują aktywność aromatazy – enzymu, który obniża poziom wolnego testosteronu, a więc osłabiającego potencję.

Różeniec górski

Występuje w rejonie arktycznym, a także w wysokich górach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Pojawia się również w górach polskich – jest rośliną z rodziny gruboszowatych, przystosowaną do życia w niskiej temperaturze. Tradycyjnie wykorzystywano korzeń Różeńca, aby wzmocnić wydolność fizyczną i zwiększyć produktywność, a także uodpornić się na ciężkie warunki środowiskowe. Leczono nim nawet depresję, anemię oraz niepłodność, dlatego uznaje się go również jako remedium na poprawę życia seksualnego.

Buzdyganek naziemny

Pochodzi z Azji, już wieki temu stosowano go w celu poprawy funkcjonowania męskiego układu rozrodczego. Wzmacnia popęd seksualny, podnosi poziom energii i poprawia nastrój, a także pozytywnie wpływa na męską płodność. Co ciekawe – jest również składnikiem odżywek dla osób korzystających z siłowni, ponieważ niektóre badania podkreślają właściwości tej rośliny, które pobudzają wzrost mięśni. Buzdyganek wyraźnie wzmacnia zachowania seksualne ponieważ stymuluje receptory androgenowe w mózgu. ✤

Podziel się wiedzą!