Najlepsze sposoby na odmłodzenie własnego ciała

Podziel się wiedzą!

Podczas gdy diety detoksykacyjne uwodzą obiecywaną skutecznością, Twoje ciało tak naprawdę jest w pełni przygotowane do radzenia sobie z toksynami i innymi niechcianymi substancjami. Proces oczyszczania można jednak zoptymalizować, co wyraźnie wpłynie na odmłodzenie ciała. Jak to zrobić?

Ogranicz alkohol

Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu zmniejsza zdolność wątroby do wykonywania jej normalnych funkcji, takich jak detoksykacja. Podczas gdy badania wykazały, że niskie do umiarkowanego spożycie alkoholu jest korzystne dla zdrowia serca,  to nadmierne spożycie może powodować niezliczone problemy zdrowotne.

Zadbaj o sen

Odpowiedni oraz głęboki sen umożliwia mózgowi reorganizację, „naładowanie się” i wyeliminowanie toksyn gromadzących się w ciągu dnia. Jedną z takich toksyn jest białko zwane beta-amyloidem, które przyczynia się do rozwoju choroby Alzheimera. Należy przesypiać 7-9h dziennie. Jeśli masz trudności z zasypianiem w nocy, zmień styl życia – trzymaj się harmonogramu snu i ogranicz niebieskie światło emitowane z urządzeń mobilnych i ekranów komputerowych przed snem.

Pij dużo wody

Oprócz wielu ról w organizmie, woda pozwala systemowi detoksykacji ciała na usuwanie produktów przemiany materii z krwi. Dziennie warto spożywać nawet do 3l płynów.

Wybieraj pokarmy bogate w siarkę

Produkty bogate w siarkę, takie jak cebula, brokuły i czosnek, zwiększają wydalanie metali ciężkich, np kadmu.

Ogranicz cukier

Nadmierne spożywanie niezdrowej żywności wiąże się z chorobami przewlekłymi, takimi jak otyłość i cukrzyca. Te choroby mogą powodować uszkodzenie narządów ważnych dla detoksykacji, takich jak wątroba i nerki. Zastąpienie fast foodów zdrowszymi wyborami, takimi jak owoce i warzywa, to świetny pomysł.

Jedz produkty bogate w przeciwutleniacze

Spożywanie diety bogatej w przeciwutleniacze pomaga organizmowi zmniejszyć szkody spowodowane przez wolne rodniki. Jagody, owoce, orzechy, kakao, warzywa, przyprawy i napoje, takie jak kawa i zielona herbata, zawierają jedne z najwyższych ilości przeciwutleniaczy.

Jedz prebiotyki

Dieta bogata w prebiotyki utrzymuje zdrowie układu trawiennego, co jest ważne dla prawidłowej detoksykacji i zdrowia immunologicznego. Dobre źródła to pomidory, karczochy, banany, szparagi, cebula, czosnek i owies.

Wypróbuj chlorellę

Chlorella to rodzaj alg, który ma wiele korzyści odżywczych i może zwiększać eliminację toksyn, takich jak metale ciężkie, zgodnie z badaniami na zwierzętach.

Wykorzystuj kolendrę

Kolendra zwiększa wydalanie niektórych toksyn, takich jak metale ciężkie (ołów) oraz chemikalia, w tym ftalany i insektycydy.

Stosuj naturalną pielęgnację ciała

Używanie naturalnych dezodorantów, kosmetyków do makijażu, kremów nawilżających, szamponów i innych produktów do higieny osobistej może zmniejszyć narażenie organizmu na stres chemiczny. Ponadto warto systematycznie oczyszczać skórę dedykowanymi peelingami, które pomogą usunąć zanieczyszczenia od zewnątrz. Oczywiście tutaj również warto sięgnąć po produkty naturalne, które w swoim składzie zwykle zawierają sól, ale również nasiona czy mielone pestki – znakomicie usuwają martwy naskórek i zanieczyszczenia. Dodatek przeciwutleniającej witaminy E czy naturalnych olejów nawilżających pobudzą ciało do odnowy.

Podziel się wiedzą!