Najlepsze sposoby na nudności i wymioty

Podziel się wiedzą!

Wakacje w końcu się rozpoczęły! A wraz z nimi wczasy oraz podróże, które mogą wywołać chorobę lokomocyjną oraz zatrucia inną florą bakteryjną. Jak skutecznie powstrzymać nudności i wymioty?

Imbir

Właściwości imbiru zostały docenione wieki temu szczególnie na terenie Azji. Tymczasem dzisiaj jest wykorzystywany m.in. jako naturalny środek przeciwwymiotny i stanowi składnik wielu leków na chorobę lokomocyjną. Wystarczy rzuć go podczas podróży lub nudności.

Liście mięty pieprzowej

Podobnie jak imbir, zmniejszają nudności podczas przeżuwania. Łagodzą wymioty i pomagają w szybszym powrocie do lepszej formy. Jest też coś dla odważnych – miętę można dodatkowo połączyć z sokiem z cebuli…

Woda ryżowa

Można zrobić ją samemu w domu. Filiżankę ryżu należy zagotować w takiej samej ilości wody, a następnie odcedzić. Ten pomysł co prawda brzmi trochę przerażająco, ale woda pozostała po ugotowaniu ryżu nadaje się do picia i niemal natychmiast łagodzi nudności i objawy zatrucia.

Coca-Cola

Co prawda z naturą ma niewiele wspólnego, ale o dziwo działa chyba w każdym możliwym przypadku zatrucia. Trzeba ją tylko dobrze odgazować i pić małymi łyczkami – błyskawicznie przynosi ulgę.

Mleko

Nie działa na każdego, ale warto spróbować. Mlekiem należy nasączyć kromkę chleba i połykać ją małymi porcjami. Dzięki temu układ pokarmowy uspokoi się i wymioty przestaną dokuczać.

Laska cynamonu

Jest polecana szczególnie kobietom w ciąży, które początkowo często walczą z nudnościami. Laskę wystarczy żuć i popijać herbatą z miodem trzy razy dziennie, aż do ustąpienia męczących objawów.

Kminek

Chodzi o ten starty – można go rozpuścić w szklance wody i wypić powstałą zawiesinę w przypadku męczących nudności. To skuteczny i naturalny środek na wymioty. 

W przypadku zatrucia warto dać organizmowi szansę, by usunął toksyny na zewnętrz. W pozostałych przypadkach domowe sposoby na wymioty okażą się wyjątkowo skuteczne! ✸

Podziel się wiedzą!