fashion outdoor photo of beautiful charming girls in elegant dresses and flower's headband posing in blossom spring garden

Moda: Jak się ubrać, by ciało było smukłe?

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

Każdy chce wyglądać dobrze, tylko jak można to osiągnąć? W tym miesiącu przedstawimy sprytny sposób dobierania ubioru według proporcji, dzięki czemu ciało stanie się bardziej smukłe. I to bez konieczności wymiany zawartości Twojej garderoby, do dzieła! 

(fot: polyvore.com)

Kluczem do odpowiedniego dobioru ubrań jest poznanie rozkładu ciała. Każdy z nas składa się trzech części, tak zwanych tercji. Są nierówne, dlatego łatwo popełnić stylizacyjne błędy. Efekt? Wygląd staje się ociężały, mankamenty zostają podkreślone. A przecież nikt nie jest idealny – i wcale nie musi! Zdjęcie A świetnie obrazuje odpowiedni sposób dobioru ubrań. Środkowe stylizacje charakteryzują się rozkładem 1:2 – wyglądają topornie, bo dzielą ciało na dwie połówki. Znacznie lepiej prezentują się zewnętrzne zdjęcia, które mają asymetryczny rozkład 1:3 lub 2:3 oraz współgrają z tercjami. Dzięki temu ciało staje się smukłe oraz bardziej wydłużone. Przeszukaj obrania w swojej szafie, stań przed lustrem i ubierz się w stosunku 1:3 lub 2:3, a następnie porównaj wariant w proporcjach 1:2. Prawda, że w tym pierwszym przypadku wyglądasz bardziej pociągająco? Zdjęcie B jest dobrą ściągą odnośnie dopasowania proporcji ubrań:

  1. Dłuższa sukienka może być uzupełniona dłuższym żakietem.
  2. Krótka sukienka wymaga krótkiego żakietu.
  3. Upewnij się, że byt krótki żakiet zestawiony z np. ze zbyt długimi spodniami nie wydłuża twojego ciała nadmiernie.
  4. Dłuższe okrycie wierzchnie można też stosować do krótkich sukienek – proporcja 2:3.

Kluczem do sukcesu odpowiedniej stylizacji jest też operowanie kolorem. W jaki sposób robić to dobrze? Tak jak na zdjęciu B – zastosuj krótszą część w innej, kontrastowej barwie. Pamiętaj również, że buty koloru spodni wydłużą optycznie Twoje nogi!

Zdjęcie C przedstawia z kolei sposób stylizacji wykorzystujący kolumnę koloru – czyli dół i górę w tej samej barwie. Lewa fotografia nie wygląda korzystnie – kurtka i spodnie co prawda tworzą kolumnę koloru, ale źle dobrane buty skracają nogi i ciało zostaje podzielone na 2, proporcjonalne części za pomocą bluzki. Prawe zdjęcie prezentuje się dużo lepiej – czarne buty wydłużają nogi, a koszulka włożona do spodni pozwala finalnie na uzyskanie smukłej proporcji 1:3.✸

Podziel się wiedzą!