fashion outdoor photo of beautiful charming girls in elegant dresses and flower's headband posing in blossom spring garden

Moda: Jak się ubrać, by ciało było smukłe?

Podziel się wiedzą!

 

Każdy chce wyglądać dobrze, tylko jak można to osiągnąć? W tym miesiącu przedstawimy sprytny sposób dobierania ubioru według proporcji, dzięki czemu ciało stanie się bardziej smukłe. I to bez konieczności wymiany zawartości Twojej garderoby, do dzieła! 

(fot: polyvore.com)

Kluczem do odpowiedniego dobioru ubrań jest poznanie rozkładu ciała. Każdy z nas składa się trzech części, tak zwanych tercji. Są nierówne, dlatego łatwo popełnić stylizacyjne błędy. Efekt? Wygląd staje się ociężały, mankamenty zostają podkreślone. A przecież nikt nie jest idealny – i wcale nie musi! Zdjęcie A świetnie obrazuje odpowiedni sposób dobioru ubrań. Środkowe stylizacje charakteryzują się rozkładem 1:2 – wyglądają topornie, bo dzielą ciało na dwie połówki. Znacznie lepiej prezentują się zewnętrzne zdjęcia, które mają asymetryczny rozkład 1:3 lub 2:3 oraz współgrają z tercjami. Dzięki temu ciało staje się smukłe oraz bardziej wydłużone. Przeszukaj obrania w swojej szafie, stań przed lustrem i ubierz się w stosunku 1:3 lub 2:3, a następnie porównaj wariant w proporcjach 1:2. Prawda, że w tym pierwszym przypadku wyglądasz bardziej pociągająco? Zdjęcie B jest dobrą ściągą odnośnie dopasowania proporcji ubrań:

  1. Dłuższa sukienka może być uzupełniona dłuższym żakietem.
  2. Krótka sukienka wymaga krótkiego żakietu.
  3. Upewnij się, że byt krótki żakiet zestawiony z np. ze zbyt długimi spodniami nie wydłuża twojego ciała nadmiernie.
  4. Dłuższe okrycie wierzchnie można też stosować do krótkich sukienek – proporcja 2:3.

Kluczem do sukcesu odpowiedniej stylizacji jest też operowanie kolorem. W jaki sposób robić to dobrze? Tak jak na zdjęciu B – zastosuj krótszą część w innej, kontrastowej barwie. Pamiętaj również, że buty koloru spodni wydłużą optycznie Twoje nogi!

Zdjęcie C przedstawia z kolei sposób stylizacji wykorzystujący kolumnę koloru – czyli dół i górę w tej samej barwie. Lewa fotografia nie wygląda korzystnie – kurtka i spodnie co prawda tworzą kolumnę koloru, ale źle dobrane buty skracają nogi i ciało zostaje podzielone na 2, proporcjonalne części za pomocą bluzki. Prawe zdjęcie prezentuje się dużo lepiej – czarne buty wydłużają nogi, a koszulka włożona do spodni pozwala finalnie na uzyskanie smukłej proporcji 1:3.✸

Podziel się wiedzą!