Mity o biustonoszu, które zmienią Twoje myślenie!

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Teoretycznie w noszeniu biustonosza nie ma niczego zaskakującego, jednak istnieje wiele powielanych mitów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. W które nie ma sensu wierzyć?

Mit: noszenie biustonosza sprawia, że piersi na starość pozostaną bardziej jędrne

Wiele kobiet właśnie dlatego nosi biustonosz – by później cieszyć się ładnymi i kształtnymi piersiami. Niestety czasu nie można oszukać. Biust ładnie wygląda w staniku, ale to nie znaczy, że zachowa jędrność również w podeszłym wieku, ponieważ nie da się cofnąć fizjologicznych zmian.

Mit: biustonosz może powodować raka piersi

Badacze stwierdzili w 1995 roku, że ciasne staniki uciskają węzły chłonne i mogą powodować nowotwory. W rzeczywistości ucisk na węzły chłonne jest znikomy, a teza nie ma jasnego potwierdzenia. Raka piersi determinują głównie czynniki genetyczne.

Mit: biustonoszu nie można brać w pralce


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Można, choć to niestety skraca jego „życie” – haczyki mogą się uszkodzić. Trzeba tylko pamiętać o wykorzystaniu łagodnego detergentu oraz użycia możliwie chłodnej wody. Istnieje również pogląd, że stanika wcale nie powinno się prać, ale w praktyce zasada jest taka sama, jak w przypadku bielizny – to niehigieniczne. Na biustonoszu zbierają się wydzieliny ciała i złuszczony naskórek, nie da się go nie prać.

Mit: ten sam biustonosz możesz używać przez lata

Niestety nawet ulubionego stanika trzeba się w końcu pozbyć – rozsądna granica to rok. Po wielu miesiącach stanik rozciąga się, wygina, jego miseczki stają się mniej foremne. Wtedy należy go po prostu wymienić, ponieważ nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji – mimo że dalej może być wygodny.

Mit: rozmiar stanika jest taki sam w różnych firmach

W rzeczywistości każda marka używa swojej własnej rozmiarówki, która w skrajnych przypadkach może być zupełnie różna. Właśnie dlatego biustonosz należy dopasować przed zakupem.

Mit: spanie w staniku sprawia, że biust jest ładniejszy w ciągu dnia

Niestety nie ma żadnych dowodów, że nieustanne noszenie biustonosza zapobiegnie późniejszemu opadaniu piersi. Głównym winowajcą deformacji jest karmienie piersią, które w połączeniu z grawitacją osłabia więzadła i sprawia, że biust jest mniej jędrny. 

Wiele z tych powtarzanych mitów zostało uznanych za prawdę, a tymczasem główną rolą biustonosza jest to, by piersi ładnie wyglądały podczas jego noszenia – stanik czasu niestety nie oszuka, ale może i taki kiedyś pojawi się w sklepach? ✸

Podziel się wiedzą!