Lecznicze sekrety srebra

Podziel się wiedzą!

Czy to prawda, że srebro może leczyć problemy skórne, a nawet poprawić jakość widzenia? Okazuje się, że tak! Lecznicze właściwości tego pierwiastka wykorzystywano jeszcze przed wynalezieniem antybiotyków, a współczesna medycyna odkrywa nowe zastosowania.

To nie przypadek, że w srebrnych naczyniach żywność dłużej pozostaje świeża. Choć srebro kojarzy się głównie z biżuterią, to organizm również może na nim skorzystać. Podobno Hipokrates używał tego pierwiastka do leczenia wrzodów, a po zakończeniu II Wojny Światowej preparat Movidyn na bazie srebra koloidalnego neutralizował sowiecką broń biologiczną z laseczkami wąglika, dżumy oraz innych drobnoustrojów. Udokumentowano, że srebro niszczy około 650 patogenów w zaledwie kilka minut od momentu kontaktu. W jaki sposób można dzisiaj wykorzystać ten pierwiastek?

Naturalny antybiotyk

Srebro dobrej jakości potrafi zmniejszyć objawy prawie każdej infekcji bakteryjnej, dlatego może być stosowane jako naturalny antybiotyk, np. pod postacią koloidu. Wiąże grupy tiolowe i hamuje oddychanie bakteryjne, uszkadzając dodatkowo replikację wrogich komórek. Co ciekawe – drobnoustroje nie mogą się uodpornić na srebro, tak jak to bywa w przypadku typowych antybiotyków. Należy jednak uważać na przedawkowanie, by nie zachorować na srebrzycę.

Oczyszczanie powietrza

Ten pomysł stał się popularny w Japonii. Antyseptyczne właściwości srebra były chętnie wykorzystywane do skutecznego oczyszczania i dezynfekcji powietrza.

Leczenie zapaleń i reumatyzmu

Srebro działa łagodząco i zmniejsza stany zapalne, tym samym przyspieszając gojenie. Ta właściwość znajduje zastosowanie np. w przypadku leczenia i dezynfekcji ran.

Poprawa kondycji skóry

Ten pierwiastek jest chętnie wykorzystywany również w kosmetologii. Łagodzi uciążliwe objawy trądziku czy łojotokowego zapalenia skóry oraz wiele innych dolegliwości. Dodatkowo srebro zastosowane w kremie nadaje twarzy subtelny, perłowy odcień.

Recepta na podrażnione oczy

Srebro może występować pod postacią hydrosolu, a sama technologia SIlverSol została nawet opatentowana. O tą zdobycz medycyny są oparte np. krople do oczu. W zdrowym oku płyny swobodnie przepływają przez ścianki membrany, jednak z czasem tkanka może stwardnieć, a drobinki zaczynają się odkładać. Efekt? Gorsza jakość widzenia i podrażnione oczy – większość tradycyjnych kropli działa krótkotrwale i problem powraca. Nowoczesne krople z hydrosolem srebra poprawiają przepuszczalność i zmiękczają membrany, dzięki czemu składniki odżywcze znowu mogą swobodnie przepływać, a naturalne procesy naprawcze zostają wznowione. Przy okazji wyrównane zostaje ciśnienie, czerwone plamki i popękane naczynia zlikwidowane, infekcje zmniejszone, a woski łatwiej się rozkładają. Dzięki temu nie tylko jakość widzenia jest znacznie lepsza, ale również oczy stają się odprężone i przestają piec.

Zastosowanie srebra jest wyjątkowo szerokie, co zostało docenione już w starożytności.  Dzisiaj dalej świetnie sprawdza się w walce z chorobami, więc dlaczego z tego nie korzystać?

Podziel się wiedzą!