Konkurs: wygraj Bio-Karoten z witaminą E – bezpieczniejszy sposób na opaleniznę!

Podziel się wiedzą!

Bezpieczniejszy sposób na opaleniznę

 

Dzięki suplementacji beta-karotenem możesz uniknąć wysypki po ekspozycji na słońcu, a do tego jeszcze na dłużej zatrzymać efekt opalania, bez łuszczenia się naskórka.

Większość osób lubi opalać się, ale wiadomo też, że zbyt dużo słońca może zaszkodzić naszej skórze. Aby temu zaradzić, warto stosować suplementację beta-karotenem. Jest to związek z grupy karotenoidów, który możemy znaleźć na przykład w marchewce. To właśnie beta-karoten ułatwia opalanie, chociaż sam w sobie również posiada działanie „barwiące”. Dzieje się tak, jeśli ilość tego składnika odżywczego jest większa niż zapotrzebowanie organizmu – wówczas beta-karoten gromadzi się w skórze, a w efekcie skóra nabiera złocistego blasku. Taki efekt zwykle możemy zaobserwować u osób jedzących duże ilości marchwi. Mechanizm ten polega na gromadzeniu się beta-karotenu, czyli technicznie rzecz ujmując, oznacza to, że nasze spożycie beta-karotenu jest większe niż zapotrzebowanie organizmu. Jednak w tym przypadku jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ ten składnik odżywczy nie wywołuje żadnych efektów ubocznych (z wyjątkiem zabarwienia skóry przypominającego opaleniznę).

 

Zmniejsza uczulenie na słońce

Beta-karoten, który jest prekursorem witaminy A (retinol), zmniejsza również reakcję alergiczną występującą u niektórych osób wystawiających swoją skórę na działanie promieni słonecznych. Jak wynika z doświadczenia osób korzystających z suplementów beta-karotenu, dzięki tej substancji udaje się im uniknąć wysypki, która zwykle pojawia się po kąpielach słonecznych – pod warunkiem, że na około 3-4 tygodnie przed sezonem plażowym zaczną suplementację beta-karotenem. Nie zbadano jeszcze dokładnie mechanizmu tego procesu.

 

–   Beta-karoten ulega przekształceniu w witaminę A w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu organizmu (natomiast “niewykorzystany” beta-karoten gromadzi się w skórze)

–   Beta-karoten ma właściwości antyoksydacyjne, tzn. chroni komórki przed tzw. stresem oksydacyjnym, czyli uszkodzeniami wywoływanymi przez wolne rodniki

–   Beta-karoten znajduje się w marchwi, ale także w innych owocach i warzywach o jaskrawych kolorach

–   Beta-karoten działa w synergii z innymi przeciwutleniaczami, tworząc tzw. “sieć antyoksydacyjną”

–   Beta-karoten wydaje się szczególnie przydatny dla osób o jasnej karnacji, bądź też osób wrażliwych na słońce

Ruszamy z nowym konkursem i tym razem aż 6 osób obdarujemy preparatem Bio-Karoten z witaminą E, dzięki któremu opalanie jest bezpieczniejsze, a skóra dłużej utrzymuje ładny, brązowy kolor po ekspozycji słonecznej.

Zasady:

1. Wejdź na nasz fanpage na Facebooku: 

https://www.facebook.com/aptekapress

2. Pod postem konkursowym wpisz słowa “Pharma Nord”, by zgłosić udział w konkursie. Możesz również podzielić się zabawą ze znajomymi oraz polubić fan page Apteka Press i Pharma Nord by być na bieżąco z kolejnymi konkursami i wynikami – jak co miesiąc wybierzemy kolejne osoby i nagrodzimy je zestawami!

Regulamin:

  • Konkurs trwa do 11 lipca 2018 do godziny 23:59
  • Zwycięzcami zostanie 6 osób, które spełnią wspomniane wyżej warunki konkursu
  • Zwycięzców wyłoni redakcja magazynu Apteka Press
  • Jedna osoba może tylko jednorazowo wpisać komentarz pod postem (każdy następny komentarz zostanie usunięty)
  • Organizatorem jest Apteka Press IE Group
  • Nagrody zostały ufundowane przez Pharma Nord
  • Zwycięzcy są zobligowani podać swoje dane teleadresowe w celu realizacji konkursu i wysyłki nagród w ciągu tygodnia od momentu ogłoszenia wyników. W przeciwnym wypadku zostanie wyłoniony nowy zwycięzca.
  • Nagrody zostaną wysłane w ciągu 30 dni od momentu ogłoszenia zwycięzców.
  • W nawiązaniu do regulacji RODO dane są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności i wykorzystywane wyłącznie w celu realizacji konkursu.
  • Nagrody są wysyłane firmą zewnętrzną (zazwyczaj Pocztą Polską) – organizator konkursu nie bierze odpowiedzialności za paczki zagubione podczas transportu.

Zachęcamy do polubienia strony aby być na bieżąco z konkursami i podzielenia się zabawą ze znajomymi, powodzenia!

Podziel się wiedzą!