Jak żyć? Oto jest pytanie!

Podziel się wiedzą!

 

Masz czasem wrażenie, że życie przelatuje Ci pomiędzy palcami? Nie daj się rutynie! Oto kilka sposobów na to, by poczuć się spełnionym.

Dzwoniące telefony, troski, milion spraw do załatwienia… Każdy z nas to zna. Ale przecież życie jest tylko jedno! Nie da się porzucić obowiązków, ale zawsze można żyć pełnią życia oraz czerpać z niego pełnymi garściami – czy to przed emeryturą, czy po. Tylko jak?

Poczuj się jak dziecko

Kto powiedział, że z wiekiem człowiek musi poważnieć? Nie bój się robić głupich rzeczy, wyskoczyć na dancing ze znajomymi, czy podarować sobie odrobiny beztroski. Zdziwisz się, ile radości zyskasz!

Zwolnij

Znajdź chwilę dla siebie – wycisz się, pomedytuj, odetnij się na chwilę od wszystkiego. Dzięki temu poczujesz, że życie to nie wyścig.

Znajdź źródło optymizmu

Nie skupiaj się na złych rzeczach. Zwracając uwagę na to, co dobre, zyskasz więcej chęci do działania. I uśmiech na twarzy.

Zdobądź odrobinę miłości

Czasem los bywa okrutny i nie każdy ma szczęście zestarzeć się ze swoim partnerem. Jednak jest przecież jeszcze rodzina, znajomi, nowe osoby możesz poznać na imprezach okolicznościowych, a nawet w internecie. Grunt to dystans – każdy czasem chce się przytulić.

Wyskocz gdzieś

Nie ma nic gorszego od spędzania całych dni w jednym miejscu lub mieście. Zrób sobie wycieczkę, chociaż na jeden dzień. Poznaj nowe smaki, widoki. Oderwij się od monotonnej codzienności.

Porzuć żale

Roztkliwianie się nad problemami, to jedna, wielka strata czasu. Nie pielęgnuj w sobie urazów – energię poświęć na zdobycie tego, co sprawia Ci radość.

Odetnij się od technologii

Chociaż na chwilę… Odłóż telefon, wyłącz telewizor oraz komputer. Technologia mocno obciąża układ nerwowy, dlatego spróbuj poświęcić chociaż jeden dzień na życie bez żadnych zakłóceń oraz hałasu. 

Znajdź czas dla pupila

Przytulanie kota lub psa uwalnia mnóstwo serotoniny, prolaktyny i oksytocyny oraz obniża poziom kortyzolu – hormonu stresu. Może warto pomyśleć o 4-nożnym przyjacielu?

Czytaj książki

Czytanie książek wymiera w dobie telewizji, a szkoda. Niektóre tytuły pomogą Ci znaleźć nowe wartości, pobudzą wyobraźnię i sprawią sporo radości. Odnajdź gatunek literatury, który najbardziej lubisz.

Odkryj w sobie artystę

Fascynuje Cię malowanie lub pisanie, ale boisz się, że nie nadajesz się do tego? Twórz dla siebie! Własne opowiadania, czy obrazy są bardzo inspirujące.

Rozmawiaj o swoich celach

Informuj wszystkich o tym, co chcesz osiągnąć. Dzięki temu otoczenie będzie Cię mobilizowało i łatwiej osiągniesz to, co zamierzasz.

Znajdź hobby

Ludzie bez pasji, to smutni ludzie. Dobre i zdrowe hobby sprawi, że stracisz poczucie czasu, uwalniając z siebie dużo zdrowej, wewnętrznej energii. To sprzyja odnowie biologicznej.

Nie alienuj się

Człowiek jest zwierzęciem społecznym – w przeciwnym wypadku po prostu dziczeje. Spotykaj się ze znajomymi na kawę lub zwykłe plotki. To Ci dobrze zrobi.

Znajdź zdrową przekąskę

Podjadanie pomiędzy posiłkami jest przyjemne, a gdy przekąska jest zdrowa – staje się jeszcze pożyteczne. Znajdź swój ulubiony smak i dostarczaj organizmowi dodatkowe składniki odżywcze. ✸

Podziel się wiedzą!