Jak zachować letnią opaleniznę na dłużej?

Podziel się wiedzą!

Właśnie wróciłeś z wakacji i desperacko chcesz, aby ta brązowa poświata przetrwała? A może właśnie wybierasz się na urlop i chcesz wiedzieć, jak uzyskać opaleniznę, która się utrzyma na dłużej? Oto kilka sprytnych sztuczek i produktów, które pozwolą na zachowanie brązowego kolorytu do późnej jesieni.

Wykonaj peeling

Zyskujesz opaleniznę, gdy słońce stymuluje produkcję pigmentu zwanego melaniną w skórze, który zabarwia górną warstwę. Ta warstwa złuszcza się mniej więcej co dwa tygodnie, więc aby upewnić się, że wszystkie komórki skóry są na samym początku cyklu, przed opalaniem wykonaj mocny peeling całego ciała.

Tabletki POP

Zawierają naturalne oleje pomagające odżywić skórę, a także beta-karoten i likopen (występujący w marchwi i pomidorach), które, jak wykazano, przedłużają produkcję melaniny, podtrzymując opaleniznę. Tego typu produkty znajdziesz w swojej aptece.

Pij wodę

Aby zapewnić nawodnienie komórek, musisz je „karmić” zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Oznacza to utrzymanie wysokiego spożycia wody, szczególnie na słońcu, gdy tracisz więcej płynów w wyniku pocenia się.

Unikaj wosków

Złuszczacze i płyny zawierające kwasy owocowe, kwas glikolowy i kwas salicylowy mogą zdjąć górną warstwę skóry, a wraz z nią opaleniznę.

Utrzymuj miękką skórę

Gdy jesteś na słońcu lub w kilka tygodni po wakacjach, zalecane jest nawilżanie skóry co najmniej dwa razy dziennie. Spowolni to proces utraty opalenizny.

Spożywaj produkty podtrzymujące opaleniznę

Podstawowym surowcem, którego nasze melanocyty potrzebują do produkcji melaniny, jest składnik zwany tyrozyną. Indyk, białka jaj, twarożek, łosoś, soja, migdały i awokado są uważane za bogate w tyrozynę, więc ich spożywanie zachęca do produkcji melaniny, a w konsekwencji owocuje ładniejszą opalenizną.

Porzuć żel pod prysznic

Korzystaj z każdej okazji, aby nawilżyć skórę. Jednym z najłatwiejszych sposobów jest użycie olejku pod prysznic zamiast żelu, który jednocześnie oczyszcza, ale też intensywnie nawilża.

Podrasuj opaleniznę

Po uzyskaniu opalenizny wypróbuj produkty zawierający odrobinę samoopalacza. W aptekach i sklepach kosmetycznych znajdziesz różne rodzaje.

Podkreśl uzyskaną opaleniznę

Aby nadać opaleniźnie dodatkowy blask, nałóż krem nawilżający lub olej, który zawiera delikatny połysk. Dzięki temu opalenizna wyda się intensywniejsza.✴︎

Podziel się wiedzą!