Jak skutecznie odjąć sobie lat?

Podziel się wiedzą!

Jeśli chodzi o zapobieganie i zmniejszanie widoczności drobnych zmarszczek i ciemnych plamek, które po latach wpływają na twój wygląd, zmiany w stylu życia oraz pielęgnacji skóry są czymś, co naprawdę potrafi odjąć wiele lat z twojej twarzy. Te sztuczki naprawdę działają według dostępnych badań, opinii dermatologów i ekspertów od urody.

Porzuć słomkę

Używanie słomki wydaje się niewinnym nawykiem, ale z biegiem czasu zauważysz zmarszczki wokół ust.

– Popijając napoje przez słomkę, akcentujesz mięśnie twarzy, a to sprzyja powstawaniu drobnych linii – tłumaczy Angela Lamb, doktor medycyny, adiunkt dermatologii w Icahn School of Medicine. – Im więcej korzystasz z tych mięśni, tym bardziej widoczne będą linie. – wyjaśnia.

Spożywaj antyoksydanty

Antyoksydanty pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami pochodzącymi ze środowiska, które są szkodliwe dla komórek. Przeciwutleniacze zapobiegają rozkładowi elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się młodsza i zdrowsza. Witaminy B6 i B12 najlepiej jest dostarczać z pomocą diety bogatej w ryby i drób.  Z kolei olej z kiełków pszenicy, nasiona słonecznika i migdały to doskonałe źródła witaminy E.

Sięgnij po produkty fermentowane

Kimchi, kiszona kapusta, tempeh i inne produkty bogate w probiotyki są dobre dla Twoich jelit. Okazuje się jednak, że mogą również zwalczyć przedwczesne starzenie.

Sfermentowane produkty spożywcze mają doskonałe właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, uspokajają i rozjaśniają skórę – mówi Craig Kraffert, lekarz medycyny, dyplomowany dermatolog i prezes Amarte.

Ogranicz cukier

W badaniu z 2010 r. naukowcy odkryli związek pomiędzy cukrem w diecie, a większą produkcją zaawansowanych produktów końcowych glikacji. Jednak bez obaw – możesz spożywać cukier w małych ilościach i skupić się na prowadzeniu aktywnego trybu życia oraz odpowiednio zbilansowanej diecie.

Śpij na jedwabnej poduszce

Bawełna i poliester naciągają delikatną skórę twarzy, ale jedwabne i satynowe poszewki są dużo delikatniejsze i mogą zapobiec przebudzeniu się z „pogiętymi policzkami”. Mniejsze tarcie powoduje mniejsze ryzyko tworzenia się cienkich linii w miarę upływu czasu. Ponadto wskazane jest spanie na plecach.

Zawsze myj twarz przed snem

Eksperci podkreślają, że nieumycie twarzy pod koniec dnia jest utraconą szansą na regenerację skóry podczas snu – nie wspominając o tym, że zwiększa też szanse na przebudzenie z zatkanymi porami.

Sięgnij po skuteczne kosmetyki

W codziennej pielęgnacji doskonale sprawdzają się lekkie sera olejowe. Najlepiej, aby były stworzone na bazie zimnotłoczonych olejów, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury nie tracą bezcennych składników i witamin. Jakie oleje powinny znaleźć się w składzie? Najlepiej z pestek winogron, malin, truskawek, słynny arganowego lub silnie nawilżający skwalan roślinny pochodzący z oliwek. W połączeniu z witaminą E czy koenzymem Q10, olejowe serum tworzy doskonały preparat chroniący przed fotostarzeniem, niweluje drobne zmarszczki mimiczne i wyraźnie poprawia jędrność oraz elastyczność skóry. Dzięki temu skóra nabiera miękkości i blasku.

Ponadto warto również zwrócić uwagę na spożywanie tłuszczy Omega-3, aktywność fizyczną, umiejętność zarządzania stresem oraz ograniczenie soli w diecie, która zatrzymuje wodę w organizmie. To wszystko sprawi, że odejmiesz sobie lat! ❄︎

Podziel się wiedzą!